Novinky v internetovém obchodě Levné knihy

Rádi bychom Vás informovali o DVD novinkách v internetovém obchodě Levné Knihy. Některé z nich už sice tak úplně novinkami nejsou, protože od jejich vydání nějaký ten pátek uběhl, ale zase jsou za zajímavé ceny od 49,– Kč.

Stalingrad

Rok 1942. Německý postup je zastaven před Moskvou. Znepřátelené strany se chystají na rozhodující letní ofenzivu. Hitler plánuje operaci Blau – úder jižním směrem na Kavkaz. V cestě mu však stojí město Stalingrad. V létě se tak rozpoutá bitva gigantických rozměrů, během nichž se ze Stalingradu stalo město – hrdina. Bitva, která nakonec skončila totálním fiaskem německé armády umocněným mrazivou ruskou zimou.

Režie: Jurij Ozerov
Vydavatel: ŘitkaVideo
Cena: 49,– Kč (59,– SKK)

Ztracen v oblacích

Americké drama ze Druhé světové války vypráví osudový příběh Claire Kellyové, jejíž manžel, pilot vojenského bombardéru, byl sestřelen nad Evropou a je prohlášen za mrtvého. Zoufalá žena se snaží vyrovnat s manželovou smrtí, jíž nechce uvěřit. Netuší, že Joe přežil, ale ztratil paměť. Dva roky po tomto neštěstí se Claire setkává s mužovým kolegou, dozví se, co se stalo doopravdy, a vydá se manžela hledat. Film získal ocenění na Central Florida Filmu a Video festivalu.

Režie: Terri Farley-Teruel
Vydavatel: MIDO Film
Cena: 49,– Kč (59,– SKK)

Sissi 1

Arcivévodkyně Sofie hledá vhodnou ženu pro svého syna, rakouského císaře Franze Josefa. Volba padne na Nené, nejstarší dceru její sestry Ludoviky. Helenina mladší sestra Sissi doprovází Helenu a Ludoviku na výletu do Bad Ischlu, kde se mají Nené a mladý císař poznat . Po příjezdu do Bad Ischlu se točí vše kolem Nené. Aby Sissi unikla tomuto zmatku, jde rybařit. Přitom se potká s císařem Franzem Josefem, který je ihned unesen její přirozeností a krásou…

Režie: Ernst Marischka
Vydavatel: MIDO Film
Cena: 149,– Kč (189,– SKK)

Sissi 2 – Mladá císařovna

Sissi, čerstvě provdaná za rakouského císaře, si u panovnického dvora jen těžko zvyká. Matka Franze Josefa, arcivévodkyně Sofie, klade totiž velký důraz na společenskou formu chování a když se Sissi narodí dítě, Sofie se rozhodne převzít jeho výchovu do svých rukou. Sissi je tím tak pobouřena, že odcestuje ke svým rodičům do Possenhofenu. K napětí dojde znovu, když Sissi odmítne přijmout maďarskou delegaci.

Režie: Ernst Marischka
Vydavatel: MIDO Film
Cena: 149,– Kč (189,– SKK)

Sissi 3 – Osudová léta císařovny

Císaře Franze Josefa zdržují ve Vídni neodkladné státní záležitosti a Sissi tak odjíždí sama do Maďarska, aby s pomocí hraběte Andrassyho získala revolucionářsky smýšlející šlechtu na stranu Habsburků. Andrassy vyzná Sissi lásku, ale ona ví, že patří jen Franzi Josefovi. Císařský pár se poté rozhodne strávit několik dní v Bad Ischlu, daleko od tlaku vídeňského dvora. Ale protože Sissi v Maďarsku onemocněla plicní chorobou, vydává se brzy na jih, aby se tam díky mírnějšímu podnebí uzdravila.

Režie: Ernst Marischka
Vydavatel: MIDO Film
Cena: 149,– Kč (189,– SKK)


8 1/2 ženy

Hlavním aktkérem filmu je ženevský majitel japonských heren s příznačným švýcarským jménem Philip Emmenthal, kterého po smrti milované frigidní manželky začne vlastní syn zasvěcovat do sexuálních fantazií. Jejich vzájemné homosexuálně-incestní koketérie jsou ale jen předehrou k podnikatelově nové etapě pohlavního života odstartované návstěvou Felliniho filmu 8 1/2. Pozůstalí si od jeho vlivem totiž založí domácí harém se služebnicemi lásky různých národností, věku, indispozic i perverzí.

Režie: Peter Greenaway
Vydavatel: Levné knihy
Cena: 149,– Kč (189,– SKK)


Tajemství Sahary /3. a 4. část/

V roce 1925 nachází proslulý americký archeolog Desmond Jordan starý rukopis, dokazující existenci bájné Mluvící hory. Vědecká bádání ho přivedou až na Saharu, do kraje neproniknutelného moře písku a kamene, v jehož nejzazším koutě se údajně tajemná hora se svým legendárním pokladem nalézá. Na své pouti k ní musí ovšem Jordan překonat nejednu nebezpečnou překážku.

Vydavatel: Ráj DVD
Režie: Alberto Negrin
Cena: 99,– Kč (119,– SKK)

Světlo pro mého syna

Ciro, malý chlapec, který je téměř slepý, je nemanželským synem Aurory, taxikářky v Sorrentu. Aby mohlo být dítě operováno ve Švýcarsku, rozhodne se matka opatřit si peníze od tří bývalých klientů hotelu, ve kterém před lety pracovala, z nichž každý by mohl být docela dobře chlapcovým otcem. Oba směřují v pronajatém karavanu na sever, ale v prvním přístavu se ukáže bezvýslednost pátraní.

Režie: Maurizio Ponzi
Vydavatel: Levné knihy
Cena: 99,– Kč (119,– SKK)

Fascinující svět zvířat /komplet 4 DVD/

Unikátní kolekce exkluzivních záběru ze života zvířat z dílny BBC Motion Gallery, doplněné vynikajícím komentářem. Na těchto 4 DVD nahlédnete do tajů rozmanitého světa zvířat: V džungli a savaně. V extrémním prostředí. Mláďata. Pod mořskou hladinou

Vydavatel: Levné knihy
Cena: 199,– Kč (249,– SKK)

Kouzlo lásky – Příběh z Kámasútry

Půvabná indická průvodkyně celého příběhu prochází útrapami lásky podobně, jako americký restaurátor se svojí přítelkyní. Životní příběh těchto lidí se souhrou náhod přenese o tisíc let zpět do minulosti. Osudy párů se na krátkou chvíli prolínají a všichni nakonec naleznou to, po čem touží…

Režie: Jag Mundhra
Vydavatel: MIDO Film
Cena: 49,– Kč (59,– SKK)

COSMOS IV. Blues pro modrou planetu

Tato epizoda 13dílné ságy Cosmos je tentokrát věnovaná naší nejbližší planetě – Marsu. Rudá planeta byla vždy opředena mýty a fantaziemi a několikrát v minulosti Zemi zachvátila hotová Mars-mánie, kdy převládalo přesvědčení o existenci života na Marsu. Průvodce vesmírem nám představí nejprve fiktivní výpravy na Mars a poté i cesty skutečné.

Režie: David F. Oyster
Vydavatel: Levné knihy
Cena: 99,– Kč (119,– SKK)

COSMOS V. Vyprávění cestovatele

této epizodě 13dílné ságy Cosmos se tentokrát spolu s průvodcem vypravíme z planety Země na návštěvu obřích sourozenců z vnější strany naší sluneční rodiny. Dopravu nám zprostředkuje sonda Voyager. S ní navštívíme Jupiter a jeho čtyři velké záhadné měsíce, proletíme rudými mraky Saturnu a podíváme se , z čeho se skládají jeho prstence.

Režie: David F. Oyster
Vydavatel: Levné knihy
Cena: 99,– Kč (119,– SKK)

Červený traktůrek – Zakopaný poklad

Ani v dalším pokračování příběhů o Červeném traktůrku nebudou chybět zapeklité situace, které budou muset hlavně Standa s traktůrkem vyřešit. Víťa Pisálek bude do místních městských novin psát o hrdinství Standy a jeho traktůrku při záchranných akcích.

Vydavatel: Levné knihy
Cena: 99,– Kč (119,– SKK)

Trávníkář

Obyčejný muž se promění v génia. Do života slabomyslného Joba zasáhne Pierce Brosnan jako doktor Angelo, který na tomto retardovaném zahradníkovi provádí své experimenty. Ve své laboratoři se mu snaží zvýšit inteligenci pomocí speciálních počítačových her a drog ovlivňujících mozek. Jenže Angelo dá Jobovi omylem sérum zvyšující agresivitu.

Režie: Brett Leonard
Vydavatel: MIDO Film
Cena: 49,– Kč (59,– SKK)

Trávníkář 2

Záhadná oběť laboratorní exploze, Jobe, je zachráněn a teď touží po pomstě. Doktor Benjamin Trace se pokouší ubránit před zneužitím svůj objev virtuální reality za pomoci mladých hackerů. Unikátní čip se však dostane do rukou nepřítele, který usiluje o získání kontroly nad světem.

Režie: Farhad Mann
Vydavatel: MIDO Film
Cena: 49,– Kč (59,– SKK)