Filmhouse – Asterix a velký boj

Ve středu 2. září 2009 se dočkáme návratu premiérových DVD v obálce s logem společnosti Filmhouse. Pokud jste byli nespokojeni s hranou verzí populárního francouzského komiksu, je přichystána ve spolupráci s deníkem Metro série animovaných adaptací a první na řadě bude Asterix a velký boj za rovných 50,- Kč.

Panoramix je přepaden římskými vojáky a Obelix ho zachrání tím, že po nich začne házet menhiry. Jenomže – trefí druida. A co se v Asterixově světě stane, když Panoramix po zásahu ztratí paměť a zblázní se?

 

Hádáte správně, nemá kdo připravovat kouzelný lektvar, který dodává nadlidskou sílu a zaručuje naší galské vesnici bezpečí před Římany.

 

 

 

A když ke všemu vztahy postav naruší tajemný věštec, je zřejmé, že tentokrát nebude vítězství Galů nad nepřáteli zdaleka tak snadné jako dříve a Asterix s Obelixem budou muset napnout všechny síly, aby nakonec všechno v dobré obrátili.

 

Jejich cesty je opět dovedou k setkání s Césarem, guláš v hlavě Panoramixe zapříčiní vznik zkázonosné chemické sloučeniny a dojde i na další ránu menhirem, která zase napraví vše, co bylo pokaženo…

 

Nejponurejší z filmů podle komiksové série Uderza a Goscinnyho kromě tradičního humoru nabízí pořádnou dávku napětí a nečekaných vyústění, díky čemuž pro všechny milovníky dobrodružství dvou udatných galských hrdinů představuje vyslovenou lahůdku. 

 

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Země původu: Francie / Německo

Rok vzniku: 1989

Délka: 77 minut

Původní název: Astérix et le coup du menhir

Světová premiéra: 4. října 1989

Režie: Philippe Grimond

Režie animace: Keith Ingham

Námět: René Goscinny, Albert Uderzo (komiks)

Scénář: Adolf Kabatek, Yannik Voight

Produkce: Yannik Piel, Nicolas Pesques

Hudba: Michel Colombier

Kamera: Jean Goudier

Společnost: Dargaud Films / Extrafilm / Gaumont International

Hrají: hlasy vpůvodním znění – Roger Carel (Astérix), Pierre Tornade (Obélix), Henri Labussiere (Panoramix), Julien Guiomar (Prolix), Marie-Anne Chazel (Bonemine), a další

V českém znění (zdroj animsvet.cz) – Jiří Novotný, Jiří Lábus, Antonín Molčík, Bohumil Švarc, Ladislav Županič, Petr Oliva, Jana Altmannová, Jiří Zavřel, Karel Gult, Bohuslav Kalva, Jaroslav Vágner

 Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný