Pondělní Aha! s DVD – Můj brácha má prima bráchu

 Aha! v pondělí 16. června 2008 pokračuje v mapování starší české produkce filmem Můj brácha má prima bráchu za 41,– Kč. Rodinná komedie o rodičích nastávajících rodičů a také o podnikavém mladším sourozenci, který napravuje chyby, omyly a nedorozumění těch starších. A pokud jsme nedávno vzpomenuli vydání „Boty jménem Melichar“ v časopise Biják, pak vězte, že tehdy vyšla ve dvojici právě s tímto titulem.

Můj brácha má prima bráchu vypráví o trampotách první lásky. Zuzana chodí ještě do školy, Honza má před vojnou. Oba jsou v citových vztazích nováčky a tak nemají o konflikty nouzi. Naštěstí má Honza mladšího bratra Martina, který jim z vlastní vůle dělá jakéhosi prostředníka, a který se osobitým způsobem přičiní o to, že všechno nakonec dobře dopadne…

 

Česká filmová komedie z roku 1975 vznikla podle povídky Karla Bečky Hvězdou filmu se stal malý Roman Čada, který na sebe coby energický Martin alias Prcek strhl veškerou pozornost.

Žánr: Komedie / Rodinný
Země původu: Československo
Rok vzniku: 1975
Délka: 92 min.
Premiéra v kinech ČR: 1. srpna 1975
Režie: Stanislav Strnad
Scénář: na námět povídky Karla Bečky „Hra na muže“ – Václav Pavel Borovička, František Vlček
Produkce: Jaroslav Solnička
Hudba: Jiří Bažant, Jiří Malásek
Text: Ivo Fischer
Zpěv: Josef Laufer
Kamera: Jan Novák
Společnost: Filmové studio Barrandov – Výrobní skupina Vladimíra Kaliny
Natáčeno: Praha
Hrají: Libuše Šafránková (Zuzana), Jan Hrušínský (Honza), Roman Čada (Martin), Ivana Maříková (Pavlínka), Slávka Budínová (Pavelková), Josef Bláha (Pavelka), Blažena Holišová (Vránová), Vladimír Menšík (Vrána), Zdeněk Řehoř (doktor Navrátil), Otakar Brousek st. (plukovník), Bedřich Prokoš (ředitel), Ladislav Trojan (učitel), Václav Fišer (ministr), Jiří Lír (ceremoniář), Miroslav Homola (pořadatel), Ludmila Roubíková (pracovnice servisu), Jana Švandová (pracovnice servisu), Josefa Pechlátová (sousedka), Zdeněk Šavrda (biletář v kině), Vítězslav Černý (muž v kině), Jiří Kodet (herec v reklamním filmu), Jarmila Orlová (herečka v reklamním filmu), Petr Skarke (pražský dozorčí), Jiřina Bílá (listonoška), Karel Bělohradský (ministrův řidič), Jan Kuželka (muž na zábavě), Jan Hartl (tanečník), Jan Nedvěd (zpěvák s kytarou)

 

Údaje o DVD: (vydavatel Bonton Film):
Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: české pro neslyšící
Obraz: barevný PAL 4:3
Bonus: Filmografie, Fotogalerie