Právo s DVD – Rukojmí

Po nedávno vydané Nahotě na prodej přichází deník Právo poměrně brzy s dalším DVD (vzhledem k frekvenci vydávání, na jakou jsme u tohoto deníku zvyklí). Podle názvu edice na obalu (Film týdne) to vypadá, že si Právo vzalo pod patronát edici distributora Eusebius. Tentokrát jde o zahraniční snímek z oblasti akčního žánru Rukojmí s Bruce Willisem v hlavní roli. Cena 49,– Kč.

 

 

Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losange-leského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy.

Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejno-jmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí.

Originální název: Hostage
Země původu: USA, Německo
Rok vzniku: 2005
Žánr: Akční, Drama, Thriller, Krimi

Režie: Florent Emilio Siri
Hrají: Bruce Willis, Kevin Pollak, Jimmy Bennett, Jonathan Tucker, Ben Foster, Robert Knepper, Rumer Willis, Kim Coates, John Ingle, Johnny Messner, Marjean Holden, Tina Lifford, Marshall Allman, Michelle Horn, Kathryn Joosten, Glenn Morshower
Studio: Miramax Films

Námět: Robert Crais
Scénář: Doug Richardson

 

Údaje o DVD: (podle vydání Magix Box)
Délka: 108 minut
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky, anglicky
Titulky: české
Bonusy: trailer, vyystřižené scény
Region: 2