Filmexport Home Video – Uvnitř raketoplánu

Filmexport Home Video nám v pondělí 21. září 2009 za 49,- Kč umožní další nevšední procházku Uvnitř raketoplánu. V dokumentu z dílny Discovery channel budeme mít příležitost nahlédnout do vesmírného dopravního prostředku.

Dokument "Uvnitř raketoplánu" vás provede celým procesem od startu až do přistání. Postupně odkryjeme jednotlivé vrstvy tohoto legendárního vesmírného dopravního prostředku, abychom zjistili, jak funguje a jakých úspěchů dosáhl za svou existenci.

 

Vyslání raketoplánu na oběžnou dráhu předchází nevídaně rozsáhlé plánování, budování i testování. Od začátku až do konce je k tomu, aby se raketoplán odlepil od země zapotřebí asi třicet tisíc lidí: od pozemního personálu, který připravuje ranvej pro start raketoplánu, přes pracovníky, kteří na raketoplán montují třicet tisíc jedinečných křemíkových destiček, jež plní úlohu tepelného štítu, až po astronauty, kteří raketoplán pilotují – s nimi všemi odhalíme, co všechno je zapotřebí k tomu, aby nejúžasnější stroje na světě vzlétly.

 

Originální název: INSIDE THE SPACE SHUTTLE

Země původu: USA

Rok vzniku: 1998

Délka: 52 minut

Výkonný producent: Anne Hubbell Lustig

Výroba: Lisa Fredrickson, Ron Bowman

Vedoucí výroby pro Discovery Channel: Sarah Hume

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky  

Titulky: žádné  

Obraz: barevný PAL DVD5  

Bonus: žádný