Amercom – Encyklopedie II. světové války 28 – Boje o Krym – 1. část

V pondělí 21. září 2009 máme na pultech další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 28. Přílohové DVD nese název Boje o Krym – 1. část a obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Hitlerova letní ofenziva. Kapitoly Historie jsou nazvány – Hitlerova letní ofenziva -1942, Operace „Blau", Operace „Clausewitz", Směr Kavkaz, Tanky na ruských stepích. Sekce Militarie nabízí Letadla 1940-1942. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi prosince 1942.

 

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Bitva o Stalingrad, Operace „Uran", Porážka 6. armády.

Obsah DVD:

V září 1941 pokračoval skupina armád Jih se svými maďarskými a rumunskými spojenci k Rostovu na Donu, jehož dobytí mělo Německu otevřít cestu na Kavkaz. V německém týlu však zůstávala dvě místa sovětského odporu – přístav Oděsa a strategicky významný poloostrov Krym. Sovětská flotila ovládala ze sevastopolské základny Černé moře a letectvo mohlo z Krymu útočit na ropná pole v Ploješti, která byla pro německou válečnou ekonomiku klíčová. Hitler dokonce nazval Krym sovětskou letadlovou lodí ohrožující rumunská ropná pole. Dobytím poloostrova byla pověřena 11. armáda, jejímž velitelem byl jmenován generál Erich von Manstein. Význam Krymu si však uvědomovali i jeho obránci…

 

Volba kapitol

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 54 minut

Původní název: Battlefield: The Battle for The Crimea – Part 1

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3

Bonus: žádný

Nastavení zvuku a titulků