North Video – Večírek 1

North Video začíná s vytěžováním nakoupených francouzských titulů. Ve středu 23. září 2009 se tak například dočkáme filmového debutu Sophie Marceau v romantické komedii Večírek za 49,- Kč.

Hlavní představitelka je dcerou prodavačky a řidiče náklaďáku. Když jako třináctiletá hledala o prázdninách příležitostnou práci, přihlásila se u jedné agentury, která hledala dětské manekýnky. Díky tomu o pět měsíců později dostala informaci o konkurzu na film. Mezi stovkami dívek si vybral režisér Claude Pinoteau právě ji do hlavní role dospívající dívky jménem Viky v komedii o generačních konfliktech Večírek. Úspěch tohoto snímku přiměl tvůrce k natočení volného pokračování s názvem Večírek 2 (dočkáme se ho taktéž), jemuž opět dominuje herecký výkon Sophie Marceau, která za něj obdržela jako herecká naděje Césara 1983.

 

 

Mladičká Vic Berretonová dělí svůj život mezi školu, rodiče a prababičku Poupette. Když se její matka Françoise dozví, že jí manžel, zubař François, byl nevěrný, rozhodne se mu pomstít stejně – chce si najít milence a rozvést se.

 

 

Vic, která se na svém prvním skutečném večírku zamilovala do spolužáka Mathieua, si ničeho nevšímá. Ale jen do chvíle, dokud se její srdce nerozbuší při pohledu na nového učitele němčiny Érica. Naivní sny se ale roztříští, když zjistí, že je milencem její vlastní matky!

 

 

Komedie o tom, co přináší do rodiny puberta, první láska, únava a stereotyp. O tom, že zdánlivě tragické a smutné věci nejsou vždycky k pláči a na některé se dokonce dá i umřít smíchy…

 

 

A z mála dostupných komentářů citujme postřeh:

 

Po tomhle filmu budete nesnášet písničku "Dreams are my reality" (la version romantique, la version instrumentale, la version finale…) Ale Sophie Marceau je kusanec!

 

 

Můžeme doplnit oficiální text z pošetky:

 

Nový školní rok se musí pořádně oslavit! A možná se i poprvé v životě zamilovat!

 

Škola, teplé rodičovské hnízdo i šťastné chvilky strávené s moudrou babičkou Poupette – to je idylický svět mladičké Vic Berettonové. Když se její matka dozví o nevěře manžela, události se dají do pohybu. Rozhodne se mu pomstít a vše směřuje k rozvodu.

 

 

 

Vic, která se na svém prvním životním mejdanu zakoukala do spolužáka Mathieua, však rodinné trable nevnímá. Růžové brýle jí spadnou v okamžiku, kdy se dozví, že její nový učitel němčiny, kterého podobně jako ostatní dívky tajně obdivuje, je mámin milenec…

 

V příjemné rodinné komedii se poprvé objevila pozdější hvězda Sophie Marceau. Na úspěch tohoto snímku o dva roky později navázal film Večírek 2, za který byla Sophie vyznamenána Cenou Francouzské filmové akademie.

Zadní strana obálky 

Žánr: Komedie / Drama / Romantický

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1980

Délka: 107 minut

Původní název: La Boum

Světová premiéra: 17. prosince 1980 – Francie

Režie: Claude Pinoteau

Scénář: Daniele Thompson, Claude Pinoteau

Produkce: Marcel Dassault, Alain Poiré

Hudba: Vladimir Cosma

Kamera: Edmond Séchan

Společnost: Gaumont International / Production Marcel Dassault

Natáčeno: Boulogne-Billancourt, Hauts-de-Seine, Francie / Lycée Henri IV, Paris 5, Paříž, Francie

Hrají: Claude Brasseur (François Beretton), Brigitte Fossey (Françoise Berettonová), Sophie Marceau (Vic Berettonová), Denise Grey (Poupette), Jean-Michel Dupuis (Étienne), Dominique Lavanant (Vanessa), Bernard Giraudeau (Éric Thompson), Jacques Ardouin (Père de Raoul), Evelyne Bellego (Éliane), Richard Bohringer (Guibert), Bernard Born, Jean-Claude Bouillaud (Père Boum 2), Micheline Bourday (novinářka), Sheila O’Connor (Pénélope Fontanetová), , a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 1,66:1

Bonus: z naší nabídky