North Video – Hrabě Monte Christo 2. DVD

North Video mělo v plánu ve čtvrtek 24. září 2009 pokračovat dalším diskem koprodukčního seriálu Hrabě Monte Christo za 49,- Kč. Legendární příběh zmařené lásky a dokonalé pomsty ale vyšel díky zmatkům v distribuci až v pátek 25. září 2009.

Edmond Dantes byl ve vězení celých dlouhých dvacet let. Kdyby se mu nepodařilo utéci, zůstal by tam pravděpodobně až do konce svého života stejně jako abbé Faria, který mu prozradil místo, kde ukryl poklad a jehož smrt dopomohla Dantesovi k úniku.

Před očima má jen jména – Mondego, Danglars, Villefort; každý z těchto mužů měl důvod se Edmonda Dantese zbavit. Společně ho udali, okradli ho o snoubenku, čest, místo kapitána a zapříčinili, že jeho otec zemřel v naprosté bídě. Po dvaceti letech se vrací muž, který má ve svém srdci místo jen pro pomstu, říká si hrabě Monte Christo.

Obálka uvádí:

Mladého námořníka Edmonta Dantése čeká u rejdařské společnosti skvělá kariéra a jako snoubence krásné Mercedés nepochybně i šťastná budoucnost. Vinou intrik je však uvězněn za velezradu a uvězněn v pevnosti If. Tady se seznámí se stařičkým abbé Fariou, který mu prozradí místo ukrytého pokladu. Po Fariově smrti Edmont uprchne, objeví poklad a vrací se jako boháč s plánem na dokonalou pomstu.

Nové zpracování proslulého románu se soustředí především na Edmondův rafinovaný plán, jak zničit všechny, kteří mu vzali nejlepší léta života. Opět prožijeme krutý osud mladého námořníka i jeho pomstu, která však v tomto případě ničí nejen viníky. V titulních rolích excelují Gérard Depardieu, Ornella Muti a jejich děti – Guillaum Depardieu a Naike Rivelli, coby mladí snoubenci.

Zadní strana

Žánr: Dobrodružný / Romantický / Historický / Drama

Země původu: Francie / Německo / Itálie

Rok vzniku: 1998

Délka: 400 minut

Původní název: Le The Comte de Monte Cristo / Count of Monte Cristo

Světová premiéra: 7. září 1998

Režie: Josée Dayan

Námět: Alexandre Dumas starší

Scénář: Didier Decoin

Produkce: Jacques Bar, Jean-Pierre Guérin, Doris Kirch

Hudba: Bruno Coulais

Kamera: Willy Stassen

Společnost: TF1 / GMT Productions / DD Productions / Cité Films / Mediaset / Taurus Film / Programme MEDIA de la Communauté Européenne

Natáčeno: Chateau de Villette, Condecourt, Val-d’Oise, Francie / Malta / Marseille, Bouches-du-Rhône, Francie / Naples, Campania, Itálie / Paříž, Francie

Hrají: Gérard Depardieu (Edmond Dantès), Ornella Muti (Mercdès Iguanadaová), Jean Rochefort (Fernand Mondego, hrabě de Morcef), Pierre Arditi (Villefort), Florence Darel (Camille de la Richardais), Christopher Thompson (Maximilien Morel), Stanislas Merhar (Albert de Morcerf), Julie Depardieu (Valentine de Villefort), Hélène Vincentová (Heloïse de Villefort), Michel Aumont (baron Danglars), Constanze Engelbrecht (Hermine Danglarsová), Roland Blanche (Caderousse), Georges Moustaki (Abbé Faria), Jean-Claude Brialy (otec Morel), Serge Merlin (Noirtier de Villefort), Inés Sastre (Haidée), Sergio Rubini (Bertuccio), Jean-Marc Thibault (Barrois), Thierry de Peretti (Toussaint), Patrick Bouchitey (Beauchamp), Frédéric Gorny (Chateaurenaud), Stéphan Guérin-Tillié (Franz d’Epinay), Guillaume Depardieu (mladý Edmond Dantès), Naike Rivelli (mladá Mercedès), Julien Rochefort (mladý Fernand Mondego), Stéphane Boucher (kapitán ‚Jeune Amélie‘), Dimitri Rataud (maldý Danglars), Michel Bompoil (maldý Villefort), Arthur Nauzyciel (mladý Caderousse), a další

Údaje o DVD:

Délka: 2×50 minut (51:28 + 53:40)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: z naší nabídky