Filmag seriál – Čtyři z tanku a pes DVD 2

Dnes v pátek 2. listopadu 2007 vyšel druhý disk edice časopisu Filmag se seriálem Čtyři z tanku a pes. Místo běžného DVD se tentokrát zákazníkům dostalo do rukou poněkud dietnější médium zvané EcoDisc. Cena 35,– Kč.

Život tankisty byl vžy tvrdý. Neustále skrčený v kovové pojízdné rakvi, s nedostatečným přísunem čerstvého vzduchu, s minimální možností protáhnout se nebo projít po pevné zemi. Při transportech celé hodiny s upřeným zrakem do průzoru s možností omezeného výhledu. Jenom krátké přestávky, většinou když se na trase objevila nějaká překážka. Jako například rozstřílený německý tank. Nebo když se tanky zastaví, aby se jejich osádky zúčastnily válečné porady uprostřed lesa.

Jedna taková důležitá porada se uskutečnila před překročením Visly. Za touto řekou již se již odehrály tvrdé boje u Předmostí. Jedna obrněná divize poslaná Hitlerem byla odražena, pak i druhá. Pak byla poslána třetí obrněná divize Hermanna Göringa, která prorazila polskou frontu pod Studjankami. Plukovník informuje své vojáky o nutnosti dostat se za Vislu, kde se střetnou v přímém boji s Němci. Cesty zpět není. Kde jsou tankisté, tam je hranice jejich vlasti.

Druhý disk seriálu Čtyři z tanku a pes se objevvil dnes na novinových stáncích. Pokud si ho koupíte, možná budete mít pocit, že papírová obálka je prázdná. Je totiž nezvykle lehká, jako by nic neobsahovala. Ale nepropadejte panice! Máme možnost se setkat z vymožeností Nového věku, která se jmenuje EcoDisc. Jeho hlavní výhoda spočívá ve snadné recyklovatelnosti. Uvítají jistě všichni ekologové a přátelé zeleného údolí. DVD je flexibilní, takže ho snadno prohnete, a ono se opět vrátí do svého původního tvaru.

Samotřejmě, že míra prohnutí je omezená, pokud by jste zatlačili víc, médium poškodíte. Stejně tak se nedoporučuje strkat toto médium do mechanik, které nemají samostatnou vysouvací plotnu (tray). Jde o typ počítačových DVD čteček, kde se médium vsunujuje do štěrbiny. Tento typ mechanik však u nás není příliš rozšířený. Jinak se chová jako běžné DVD a nemusíte mít strach, že nepůjde přehrát.