Vapet pro každého – Sugar Hill

Tak a máme tu další tvář z CSI ve filmu. Skoro to vypadá, jako kdyby si Vapet dal za cíl představit nám je i v jiných rolích. V úterý 29. září 2009 se za 48,- Kč v edici Pro každého dočkáme filmu Sugar Hill. Dostat se do světa drog je snadné. Mnohem snazší než dostat se z něj ven. Roemello Skuggs (Wesley Snipes) se rozhodl, že to zkusí.

Bratři Roemello a Raynathan Skuggsové vyrůstali v té části Harlemu, které se říká Sugar Hill a velmi záhy se tu seznámili nejen s gangy, zločinem a násilím, ale také s drogami. Vždyť Raynathan pomáhal matce, když si chtěla stříknout heroin. Zemřela, když byli oba ještě malí. Jejich otec sice přežil, ale pouze jako zoufalá troska závislá na heroinu. Nyní mají bratři v Sugar Hill malé drogové království…

Zatímco Raynathan však svou bitvu s drogovou závislostí prohrál a nezadržitelně se řítí do heroinového pekla, z Roemella vyrostl vzdělaný, sebevědomý obchodník, který nosí drahé kašmírové kabáty a luxusní obleky, žije v krásné vilové čtvrti v přepychovém bytě a svými obchody si ruce nešpiní.

 

Řídí rodinný obchod s narkotiky za pomoci staromódního mafiánského bose Guse Moliny, jehož obchod s potravinami je fasádou pro obchod drogami. Pocity viny a pochyby ještě zesílí, když se zaplete s krásnou ctižádostivou herečkou Melissou, která ho začne nutit, aby opustil obchody s narkotiky. Doteď byl drogový dealer, ale rád by se toho svinstva, které mu zabilo matku a zničilo otce, jednou provždy zbavil.

 

Jenže to znamená vypořádat se s lidmi, kteří bez zábran a výčitek zabijí kohokoliv, komu přestanou věřit. Navíc právě v tu chvíli brutálně vtrhne do Sugar Hill jeho soupeř Lolly Jonas, aby se zmocnil jejich "rajonu". V nastalé válce o území se Roemello musí rozhodnout, zda bude bránit své území nebo se vzdá svého způsobu obživy. Je v tomhle špinavém světě nějaká šance na happy end?

 

Žánr: Drama / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1994

Délka: 119 minut

Původní název: Sugar Hill / Harlem

Světová premiéra: říjen 1993 – Itálie (MIFED), 25. února 1994 – USA

Režie: Leon Ichaso

Scénář: Barry Michael Cooper

Produkce: Marc Abraham, Greg Brown, Rudy Langlais, Steven R. McGlothen

Hudba: Terence Blanchard

Kamera: Bojan Bazelli

Společnost: Beacon Communications / Ghiznoz Productions / J&M Entertainment / South Street Films

Hrají: Wesley Snipes (Roemello Skuggs), Khandi Alexander (Ella Skuggsová), DeVaughn Nixon (Raynathan ve věku 11 let), Marquise Wilson (Roemello ve věku 10 let), O. L. Duke (Tutty), Clarence Williams III (A. R. Skuggs), Abe Vigoda (Gus Molino), Anthony Thomas (dělník), Michael Wright (Raynathan Skuggs), John Pittman (Lucky), Steve Harris (Ricky Goggles), Michael Guess (Y. G.), Kimberly Russell (Chantal), Theresa Randle (Melissa), Abdul Mutakabbir (podvodník), Yusaf Ramadan (podvodník), Karl Johnson (podvodník), Andre Lamal (Martin David), Dulé Hill (Roemello Skuggs v 17 letech), Sam Gordon (Raynathan v 18 letech), Larry Joshua (Harry Molino), Raymond Serra (Sal Marconi), Frank Ferrara (Salův bodyguard), Donald Faison (Kymie Damiels), Bryan Clark (Dean), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný