DVD edice – Bratrstvo: Společenství zla

minule jsme uvažovali nad významem označení „kultovní". A máme tu další pokračovací videofilm z DVD edice, označený opět jako kultovní horor. Ve středu 7. října 2009 jsme se dočkali titulu Bratrstvo – Společenstvo zla za 49,- Kč. A na příští měsíc je slíbeno Bratrstvo: Mladí démoni.

John, Marcus a Matt jsou spolužáci na prestižní soukromé škole. Mají však mnoho problémů jak se studiem, tak se začleněním do kolektivu. Hlavně dívky o ně nejeví zájem.

 

 

Vše se změní s příjezdem nového studenta. Charizmatického a záhadného Luka, který tyto tři outsidery pozve na magický rituál. Rázem jsou středem pozornosti. Oblíbenost a respekt, kterého se jim dostává, si ještě nedávno neuměli ani představit. Když ale John vidí, jak jeho přátelé spáchali několik zločinů, začíná si uvědomovat, že Lucovi jde o něco víc – o jejich duše.

 

 

Kult je to tak velký, že se mi na první pokus nepodařilo pořádně identifikovat, o jaký film se vlastně jedná. Zahraniční zdroje jako druhý díl cyklu udávají The Brotherhood II: Young Warlocks, pak by mělo následovat The Brotherhood III: Young Demons, což souhlasí s názvem pokračování na příští měsíc. Popis „děje" na stránkách vydavatele a uvedené herecké obsazení by odpovídaly, takže informace jsou k tomuto filmu. Komentovat se ho v naší mateřštině nikdo ani neobtěžoval…

 

Žánr: Horor

Země původu: USA

Rok vzniku: 2001

Délka: 82 minut

Původní název: The Brotherhood II: Young Warlocks

Světová premiéra: 25. září 2001 – USA

Režie: David DeCoteau

Scénář: Ryan Carrassi, Savid DeCoteau, Dave Parker, Matthew Jason Walsh

Produkce: Michael C. Cuddy

Hudba: Jeffrey Walton

Společnost: Rapid Heart Pictures / Regent Entertainment

Hrají: Forrest Cochran (Luc), Sean Faris (John Van Owen), Stacey Scowley (Mary Stewartová), Jennifer Capo (slečna Stevensová), Justin Allen (Matt Slayton), C. J. Thomason (Marcus Ratner), Noah Frank (Harlan Ratcliff), Greg Lyczkowski (Randall), Julie Briggs, Ari Welkom (Alex), Holly Sampson (Trini), a další

 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (2,35:1)

Bonus: z naší nabídky