DVD edice magazín – Smrt přichází v bílém

Jeden z nejděsivějších horrorů vůbec Dead End byl u nás vydán pod zajímavým názvem Smrt přichází v bílém. I když děj filmu není nějak zvlášť rafinovaný, nabízí čistou hrůzu z tmy, která většině z nás byla v dětství tak důvěrně známá. (Ostatně, někteří z nás jsou potmě strachy posraní dodnes). Osobně bych tento film nedoporučovala dívkám a ženám, které chodí do zaměstnání samy brzy ráno, ještě za tmy. Stát se může cokoliv. Cena 99,– Kč.

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná… Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo…

Většina horrorů z poslední doby, které jsem měla možnost vidět, byla založena na motivu strašidelného nebo prokletého domu (Nenávist, Temnota, Klíč). Přitom mnohem horším místem se může stát noční les. Vzpomínám si, jak jsem v dětství na pionýrském táboře nenáviděla takzvanou stezku odvahy. A to měl člověk ještě jakýsi pocit jistoty, že někde na blízkou jsou soudruzi instruktoři a vedoucí oddílu. Hlavním dějištěm filmu je noční cesta, obklopená nekonečnými hlubokými lesy, která vede kdovíkam a vlastně ani není na mapě. I když by měla být. Ale není.

Pokud patříte mezi fanoušky horrorů, film se vám bude určitě líbit. Ne že by to byl nějaký vysokorozpočtový bombastický trhák, ale dokáže skvěle vyvolat pocit napětí a mrazení, o což by mělo v každém dobrém horroru jít především.

Žánr: thriler, horor, mysteriózní
Země původu: Francie, USA
Rok vzniku: 2003
Originální název: Dead End

Režie: Jean-Baptiste Andrea, Fabrice Canepa
Hrají: Ray Wise, Alexandra Holden, Lin Shaye, Mick Cain, Amber Smith, Billy Asher
Zvuk: dolby digital 5.1: anglicky, česky
Titulky: české

Příbuzné texty:

• Co právě vychází – listopad 2007