DVD HIT – Autíčka 1

V pondělí 2. března 2009 se za 49,- Kč v edici DVD HIT objevil první díl vzdělávacího seriálu pro mládež Autíčka s podtitulem Podnikavost – Tajemná síla.

Vzdělávací animovaný seriál pro děti, který získal několik prestižních televizních cen Emmy. Jednotlivé příběhy učí děti hravou formou poznávat hodnoty, rozeznávat, co je správné a co ne. Svět dětské fantazie nezná hranic… V jednom malém městečku žijí zvláštní obyvatelé, oživlá autíčka…

 

Obal je poněkud matoucí, protože jeho zadní strana obsahuje popis pouze tří částí, ovšem do 80ti minut, které disk má, se jich vešlo ve skutečnosti devět. Pavel M. ostatně usvědčuje vydavatele i v údajích o disku z dalších omylů, nesouhlasí formát zvukových stop ani obrazu…   

 

DVD tedy obsahuje epizody:

 

ODVAHA – MILES

Miles nechce s Johnym soutěžit. Velmi moudře se rozhodne závodění jen sledovat a prokáže tak jiný druh odvahy.

 

PODNIKAVOST – TAJEMNÁ SÍLA

Ej ví, že jedině s pomocí nových pneumatik může vyhrávat závody. Nemá na ně ale peníze. Pomůže mu vlastní nápad a snaha.

 

SPOLEHLIVOST – ZEMĚ ŠANCÍ

Johny si myslí, že být spolehlivý znamená být nudný. Když se však díky profesorovu vynálezu dostane do Země příležitostí, rychle a rád změní názor.

 

DOCHVILNOST – NAROZENINOVÁ OSLAVA

Izzi má narozeniny, a tak se všichni jdou podívat na její oblíbený film. Ale co když kvůli opozdilci Johnnymu nestihnou přijít včas?

 

RYCHLOST – POVEDENÝ SNÍMEK

Všichni mají rádi oslavy, je to zábava, hry a také společné fotografování. Jenže jedna velká špinavá louže překazí jejich plány.

 

DŮVĚRA – SÍLA PŘÁTELSTVÍ

Tři kamarádi, tři názory. Co vlastně drží přátelství pohromadě?

 

PŘIPRAVENOST – VŠICHNI SPOLEČNĚ

Je tu den D – velká oslava. Všichni pilně pracovali, aby bylo vše dokonalé. Ale splnil i Derek svou část povinností nebo zkazí všem radost?

 

LASKAVOST – ZVLÁŠTNÍ ÚKOL

Protože se Ej popere, všichni dostanou zvláštní úkol. Stihne i on úkol dodělat než skončí víkend? Pochopí význam kamarádství a laskavosti?

 

VDĚČNOST – POMOC OD PŘÁTEL

Izzi má špatnou náladu. Oceňuje pomoc přátel, ale raději si vystačí sama. Nehoda během umělecké přehlídky jí dá šanci, aby zazářila. Izzi zjistí, které věci mají smysl a jsou důležité.

Zadní strana 

Žánr: Animovaný / Vzdělávací seriál

Země původu: USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 80 minut

Původní název: Auto B-GOOD 5

Světová premiéra: 28. srpna 1998 – USA

Režie: Charles Meyer

Scénář: John Ingelin

Produkce: Gary Meyer

Společnost: Wet Cement Productions

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 5.1 česky, 5.1 slovensky, 2.0 maďarsky (obal udává všechen zvuk 2.0)

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3 (obal udává 16:9)

Bonus: žádný  (obal udává trailery)