KaB Music – Návrat pana účetního

S touhle figurou už jsme měli tu čest se potkat několikrát. Maléry, Maléry 2, Zrození, Nesnáze, Superúčetní. A mezitím pár filmů, kde to nebyl účetní, ale někdo jiný. KaB Music začíná v pátek 2. října 2009 za 49,- Kč s rozhojňováním dostupných titulů, na řadě je tentokrát Návrat pana účetního. Bláznivá italská komedie o tom, že smolaři Fantozzimu není dopřáno dojít klidu ani po smrti.

Ugo Fantozzi byl prostě smolař. Za jediný den se dokázal dostat do většího množství potíží, než průměrný člověk za celý rok. A teď umřel. Pokud by si však někdo řekl, že konečně došel klidu, velmi by se mýlil. Fantozzi umřel, ale do nebe se nedostal. Ani po smrti ho neopouští prokletá smůla.

 

 

Pro nebohého účetního totiž není v nebi volné místo, a tak je poslán zpět čekat, než se nějaké uvolní. Fantozzi se plný energie a odhodlání rozhodne využít času "navíc" k tomu, aby si života pořádně užil a dohnal všechno, co ztratil a zmeškal. Navštíví s neteří, která předstírá vlastní únos, novou diskotéku a dá jí peníze na moped, obratně se seznámí s krásnou "neznámou" prostřednictvím erotické telefonní linky. Jenže při své příslovečné smůle všechny jeho nadšené aktivity končí malérem.

 

 

Neteř se neraduje z mopedu dlouho, protože je ukraden. Jeho posedlost sexem po telefonu značně ruinuje rodinný rozpočet, takže jeho manželka Pina si musí začít přivydělávat právě na jedné takové lince, jeho bývalá kolegyně a dávná láska, slečna Silvani, tvrdí, že je s ním těhotná a jako by to nebylo málo, jeho megašéf Balabam na něj hodí své podvody a defraudace, takže milý Fantozzi skončí v base.

 

A to je chvíle, kdy přijde nový povolávací rozkaz "tam nahoru", kde se právě uvolnilo jedno místo a Fantozzi může nastoupit. Sice je právě propuštěn a začíná mistrovství světa ve fotbale, ale Fantozziho úlevné vydechnutí se ukáže jako předčasné, protože už ani to nebe není, co bývalo. A tak netrvá dlouho a pan účetní je opět v maléru.

 

Diváci jsou rozpačití:

 

Devátý film o Fantozzim a psychická lobotomie.

Žánr: Komedie

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1996

Délka: 97 minut

Původní název: Fantozzi – Il ritorno

Světová premiéra: 20. prosince 1996 – Itálie

Premiéra v kinech ČR: 21. ledna 2009

Režie: Neri Parenti

Scénář: Alessandro Bencivenni, Leonardo Benvenuti, Piero De Bernardi, Neri Parenti, Domenico Saverni, Paolo Villaggio

Produkce: Vittorio Cecchi Gori, Fulvio Lucisano, Rita Cecchi Gori Rusic

Hudba: Bruno Zambrini

Kamera: Alessandro D’Eva

Společnost: Cecchi Gori Group Tiger Cinematografica / Italian International Film

Hrají: Paolo Villaggio (účetní Ugo Fantozzi), Milena Vukotic (Pina Fantozziová), Maria Cristina Maccà (Mariangela Fantozziová / Ugová), Gigi Reder (účetní Felini), Anna Mazzamauro (slečna Silvaniová), Maurizio Antonini (Silvio Berlusconi), Angelo Bernabucci (zaměstnanec Telecomu), Tony Brennero (mexičan Mariachi), Achille Brugnini (sexuolog), Alberto Colaianni (Massimo D´Alema), Giuliano Ghiselli (dopravní policista), Maurizio Mattioli (plastický chirurg), Walter Nudo (strážce nebeské brány Angelo), Neri Parenti (vězeň), Fabio Traversa (rybář), Antonio Allocca, Giulio Massimini, a další

V českém znění – Stanislav Fišer, Jiří Bruder, Milena Steinmasslová, Jana Andresíková, Petr Štěpnáenk, Zuzana Skalická, Regina Řandová, Hana Středová, Milan Slepička, a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3

Bonus: biografie, filmografie herců a tvůrců, z naší nabídky