Blesk – Stůj! Nebo maminka vystřelí!

 Ve středu 11. června 2008 vychází v DVD edici „Blesk pro radost“ akční komedie Stůj, nebo maminka vystřelí! Cena 44,- Kč.

Jisté přísloví říká „Bůh nemůže být všude, proto stvořil matky“ a tvrdý losangeleský polda Joe Bomowski velmi záhy pochopí jeho plný význam. Jeho matka Tutti se totiž jednoho dne rozhodne syna navštívit a trochu mu provětrat život. Joe moc dobře věděl proč pět let vytrvale odmítal její návštěvu. Už když energická stará dáma vystupuje z letadla, baví všechny okolo historkami ze synova dětství a to zdaleka není poslední ostuda, kterou musí Joe překousnout ještě než dorazí domu.

Lepší to není ani v Joeově bytě. Matka se okamžitě pustí do úklidu a teprve když synovi s nádobím důkladně vydrhne a odmastí také služební pistoli, dojde mu trpělivost. Když rozzlobeně odejde do práce, vydá se Tutti do města, aby synovi koupila novou pistoli. V obchodě sice neuspěje, ale zato narazí na překupníka Mitchella, který jí ochotně nabídne své zboží. Během obchodu však dojde k přestřelce s konkurenčním gangem a Tutti se vydá na policejní stanici, aby svědčila. To pro Joea těžká rána, protože matka nejenže musí zůstat kvůli svědectví ve městě déle než čekal, ale navíc se mu začne plést nejen do soukromého života, zejména jeho vztahu s kolegyní Gwen, ale také do práce. Dobře míněnou snahou neustále ho ochraňovat a pomáhat mu jako by byl malý chlapec působí stále více komplikací. A když se začne motat také kolem případu překupníků se zbraněmi, který Joe vyšetřuje, začíná jít opravdu o život.

Zadní strana

Žánr: Akční / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 1992

Originální název: Stop! Or My Mom Will Shoot

Režie: Roger Spottiswoode

Scénář: Blake Snyder, William Osborne, William Davies

Produkce: Todd Black

Hudba: Alan Silvestri

Kamera: Frank Tidy

Střih: Mark Conte, Lois Freeman-Fox

Obsazení: Jackie Burch

Stavby: Donald J. Remacle

Kostýmy: Marie France

Masky: Christine Lee

Hrají: Sylvester Stallone, Estelle Getty, JoBeth Williams, Roger Rees, Martin Ferrero, Gailard Sartain, John Wesley, Al Fann, J. Kenneth Campbell, Ella Joyce, Nicholas Sadler, Dennis Burkley, Ving Rhames, Richard Schiff, Jana Arnold, Chris Latta, Mark Mikesell, Matthew Powers, Vanessa Angel, Brigitta Stenberg, Marjean Holden, Joey DePinto, Dorian Gregory, Larry Campbell, Shari Shaw, Kimberley LaMarque, Amy Kirkpatrick, J. David Krassner

Údaje o DVD:

Zvuk: česky, anglicky

Obraz: barevný, PAL, 16:9

Titulky: české