Filmag seriál – Čtyři z tanku a pes DVD 6

Ekologické DVD se seriálem Čtyři z tanku a pes v pořadí již šesté vyšlo ve čtvrtek 29. listopadu 2007. U edice z Filmagu se na papírových obalech střídají duhové barvy jak na kolotoči, takže pokud na stánku hledáte aktuální díl, měl by to být ten, který má okraj do žluta. Cena jako obvykle 35,– Kč.

Šestý disk obsahuje další dva díly:

 

11. Válečná setba

12. Pevnost Olgierd

 

Janek a Šarik objeví ve sklepě sudy se starým vínem. Pro vojáka je to vítaná příležitost jak se osvěžit. I Šarik si lízne. Oběma se značně zlepší nálada. Po víně se však dobře spí a nechce se vstávat. Tomek, který byl svým otcem vyměněn za koně, podojí krávui, nakrmí dobytek a připraví snídani. Ale vzbudit zbytek osádky se mu nějak nedaří. Nezabírá ani hra na harmoniku. Zabere až ruční granát, hozený z okna.

 

Při další cestě napadne Tomka vzít sebou ze statku krávu, aby měli čerstvé mléko k snídani. Kráva ale nestíhá běžet za autem. Tomek argumentuje tím, že kráva nemůže zůstat nepodojená. Janek se zlobí na Tomka, že je sedlák a ne voják. Janek poručí krávu pustit a nechat být.

 

Osádka po cestě nalezne malého kluka. Zjistí se však, že to je malý Němec. Jeho rodiče zabili při evakuaci a z něj se stal sirotek. Po krávě je to tak další komplikace. Dají mu najíst a napít a posadí ho na tank. Brzy však dorazí k dalšímu ležení polského vojska. Krávu se podaří udat. O malého Němce však nikdo nestojí. Na statek zaútočí Němci a začnou střílet do dobytka. Je to skupina posledních německých vojáků, kteří se snaží probít za Vislu. Neváhají použít ani minomet. Teprve tříštivé střely z tanku je zaženou na ústup.

 

Menu DVD

 

Obraz: černobílý, PAL, 4:3

Region free

Stopáž: 11. díl 57 minut, 12. díl 57 minut

Zvuk: česky 2.0