Blesk – Kocour Felix – Výlet do vesmíru

V úterý 10. června 2008 vychází v DVD edici „Blesk pro děti“ 16 epizod z animovaného seriálu Kocour Felix pod souhrnným názvem Kocour Felix – Výlet do vesmíru. Někteří z vás, kteří se rozhodnou zakoupit si toto DVD možná ani netuší, s jakou legendou se setkají. Cena 44,– Kč.

Kocour Felix, animovaná legenda, a jeho vypečené příběhy plné legrace i dobrodružství přicházejí k vám! Důvtipný kocour, který si ví rady v každé situaci, zabrousí do Egypta i do vesmíru, vyzraje nad zlými padouchy, překoná všechny obtíže a při tom skvěle pobaví celou rodinu!

Postavu kocoura Felixe jako malé rozpustilé kočky poprvé koncipoval v New Jersey výrobce kreslených filmů Otto Messmer. Jeho výtvor se téměř okamžitě stal populárnější než filmové hvězdy hraného filmu té doby. Jeho nevelké černé tělo a obrovské doširoka otevřené oči a široký úsměv byly okamžitě rozpoznatelnými znaky po celém světě.

Kocour Felix je považován za první skutečnou hvězdu animovaného filmu. Poprvé se objevil počátkem roku 1919 v krátkém filmu nazvaném Feline Follies (Kočičí pošetilosti). Z filmového plátna brzy přeskočil do světa komiksu. V kreslené podobě zaplavil novinové stránky ve velkém množství jazyků a dostal se tak na prakticky každý roh zeměkoule. Byl publikován společností Felix Comics, Inc. v různých časopisech a publikacích.

S Ottou Messmerem brzy začal spoluopracovat jeho mladý kolega a chráněnec Joe Oriolo. Pro Oriola byla postava Felixe láskou na celý život a Joe se stal s Felixem velmi spjatý. Oriolo začal pracovat výlučně na Felixovi a dostal od Messmera neomezenou plnou moc k vytvoření „nového Felixe“. Díky tomu vytvořil novou image Felixe s novou osobností a novými charakteristickými znaky, včetně kouzelné tašky, Profesora, Rock Bottoma, Vavooma a dalších postaviček.

Falix se stal ještě slavnějším než předtím. Dokonce i slavný letec Charles Lindberg si jej vybral jako talisman pro svůj historický let přes Atlantic. Felixův obrázek byl údajně prvním obrazem, který byl vysílán přes televizní vlny. A je to prý doložený fakt. Když inženýři ve výzkumných laboratořích RCA vytvářeli vynález televize, používali figurku kocoura Felixe jako pokusný model jejich vůbec prvního přenosu na NBC. Historický moment! Felix zanedlouho hrál v každém televizoru na světě. Díky tomu se stal opět přes noc senzací.

Jediní dva kreslíři, kteří v té době kreslili Felixe pro komiksové magazíny, noviny a knihy byly Otto a Joe. A protože popularita stoupala, ke komiksům přibyly Felixovy figurky, karty, hračky a dokonce šperky.

V padesátých letech Joe Oriolo vyprodukoval pro Trans-Lux TV 264 pětiminutových epizod s novým Felixem, které se staly šlágrem a běžely nepřetržitě následujících 20 let. Syn Joe Oriola Don si Felixe rovněž zamiloval, a rozhodl se pracovat v otcově práci. Tak se stal tím, kdo tuto postavičku nesl vpřed do dalšího století.

A přidejme informace z obalu:

Kocour Felix, animovaná legenda, a jeho vypečené příběhy plné legrace i dobrodružství přicházejí k vám. Důvtipný kocour, který si ví rady v každé situaci, zabrousí do Egypta i do vesmíru, vyzraje nad zlými padouchy, překoná všechny potíže a při tom skvěle pobaví celou rodinu!

DVD obsahuje 16 příběhů:

01. Tajemství Kleopatry (7:51)

02. Profesor a Kocour Fellix (7:03)

03. Duch kapitána Felixe (3:18)

04. Výlet do vesmíru (7:51)

05. Tryskové lyže (7:50)

06. Super palivo mistra Válce (7:03)

07. Felixova půjčovna peněz (3:30)

08. Jak profesor ukradl mrože (7:35)

09. Velryba plná zlata (7:43)

10. Felix a kouzelná fazole (6:51)

11. Profesorova stříkací pistolka (3:48)

12. Honba za zlodějem koní (7:42)

13. Felixova sbírka lahví (7:52)

14. Tady Mars (7:03)

15. Felix a mrož (3:23)

16. Diamanty z uhlí (7:47)

Originální název: Felix The Cat – Into Outer Space

Země původu: USA

Žánr: animovaný

Režie: Joe Oriolo

Výroba: Trans-Lux Productions, Joe Oriolo Productions

Rok vzniku: 1959  

Údaje o DVD: 

Délka: 104 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, anglicky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný

V sedmdesátých let bylo uvádění Felixe v televizi orámováno typickou znělkou s tímto textem:

Felix the Cat,
The wonderful, wonderful cat,
Whenever he gets into a fix,
He reaches into his bag of tricks.

Felix the Cat,
The wonderful, wonderful cat.
You laugh so much, your sides will ache,
Your heart will go pitter-pat
Watching Felix, the wonderful cat.

Zdroj: Felix Public Encyclopedia