Blesk – Tajemství nových dinosaurů 1. DVD

Podle upoutávek v novinách by měl od středy 14. října 2009 (zřejmě se značkou Blesku) za 49,- Kč za disk začít vycházet další seriál s oblíbenou jurskou tematikou – Tajemství nových dinosaurů. S překvapením jsem zjistil, že kompletní první sezona byla odvysílána na ČT v pořadu Hřiště 7.

Podle imdb.com má každý z 15 dílů kolem 20 minut, pokud si pamatuji dobře, bylo oznámeno pět DVD, takže by na jednom disku měly být 3 díly. Bohužel ani stránky ČT neobsahují úplné informace, takže se pokusím o kompilát domácích i zahraničních zdrojů, případné nepřesnosti omluvte, budou opraveny v okamžiku, jakmile budou dostupné oficiální informace.

Jedná se o britsko-kanadský dětský seriál, produkovaný BBC. Příběh vychází z představy, co by se asi přihodilo, kdyby nedošlo k vyhynutí dinosaurů a mohli tak pokračovat v dalším vývoji až do stádia inteligentních tvorů.

Odehrává se v letním dětském táboře, zaměřeném na paleontologii, který vede doktorka Hillary Slaytonová. Manžel jí záhadně zmizel při jedné expedici za vykopávkami a ona nyní s dcerou žije v Kanadě. A právě dcera Lauren je prvním člověkem, který se s „novými“ dinosaury setká…

A po vydání můžeme pro porovnání doplnit oficiální texty z obalu (v závorce).

1. Jitro nových dinosaurů (Dawn of the Dinosaur) – 21:41

Seznamujeme se s čtveřicí mladých lidí – Lauren, Courtney, Chrisem a Kidem, kteří přijíždějí jako vedoucí na tábor, kde se děti věnují paleontologii. V lese se Lauren poprvé setká s dalším hrdinou, dinosauřím mládětem Enem. Nechce se jí věřit tomu, co viděla. Je možné, že dinosauři přežili až do dnešní doby?

Dromeosaurus Eno utekl z podzemního světa, kde přežili poslední zástupci dinosaurů. S Lauren se setkává, když ho honí dva predátoři. Lauren se podaří utéct, ale ztratí svůj medailonek, dárek od nezvěstného otce.

(Mladý dromaeosaur Eno utekl z podzemního světa, kde našli úkryt před lidmi poslední dinosauři. Když prchá před dravými dinosaury, střetne se Eno s patnáctiletou Lauren. Ta se jej lekne a uteče před ním, ztratí však přívěšek, který jí kdysi daroval otec.)

2. Bez pádla (Without a Paddle) – 21:42

Lauren a Courtney zabloudí v lese při hledání ztraceného medailonku. Setkávají se opět s dravými dinosaury – predátory, před kterými je zachrání Eno.

Mezitím se jim na pomoc vydávají Chris a Kid, objevuje se ale záhadný doktor Aikens s řadou podezřelých otázek.

(Lauren a Courtney se vydají hledat do lesa ztracený přívěšek. Také ony narazí na dravé dinosaury. Naštěstí je však poblíž Eno, který dívky zachrání. Na pomoc jim přijdou i přátelé Chris a Kit.)

3. Netvor v lese (The Monster in the Woods) – 21:42

Eno vrací Lauren její ztracený medailon a pak mizí opět v lese. Lauren se ho snaží sledovat, narazí ale opět na dinosaury – dravce.

Nelson a Danielle najdou Enovi stopy, informují doktora Aikense a ten se vydává na výzvědy.

(Eno vrátí Lauren hledaný medailonek, pak ale zmizí v lesích. Když ho Lauren následuje, narazí opět na nebezpečné dinosaury. Hrdinně je však zastaví. Mezitím už další lidé objevili Enovy stopy a začíná se o ně zajímat i tajemný doktor Aikens.)

Zadní strana

Žánr: Akční / Dobrodružný / TV seriál

Země původu: USA / Kanada

Rok vzniku: 2007

Délka: 66 minut (každý díl cca 21 minut)

Původní název: Dinosapien

Režie: David Winning

Scénář: Therese Beaupre, Pat Connolly, Jeff Biederman, David Fox, Rick Siggelkow

Produkce: Simon Nelson, Jim Corston, Tom Cox, Jordy Randall, Jayne Schipper, Rick Siggelkow

Hudba: Rob Lord

Kamera: Jan Pester

Střih: Peter Light

Kostýmy: Jennifer Haffenden

Zvuk: Ron Osiowy

Společnost: Alberta Filmworks / BBC Worldwide / CCI / Discovery Channel

Natáčeno: Alberta, Kanada

Hrají: Brittney Wilson (Lauren Slaytonová), James Coombes (Dr. Clive Aikens), Alexandra Gingras (Danielle Danny Ortová), Suzanna Hamilton (Dr. Hillary Slaytonová), Dean Manywounds (Ten Bears), Brendan Meyer (Nelson Ort), Bronson Pelletier (Kit Whitefeather), MacKenzie Porter (Courtney), Jeffrey Watson (Chris Langhorn), a další

dabing ČT: Anna Suchánková (Lauren Slaytonová), Jaroslav Kaňkovský (Dr. Clive Aikens), Lucie Kušnírová (Danny Ortová), Daniela Bartáková (Dr. Hillary Slaytonová), David Štěpán (Nelson Ort), Jan Maxián (Kit Whitefeather), Anežka Pohorská (Courtney), Jan Škvor (Chris Langhorn)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (1,78:1)

Bonus: žádný