North Video – Loulou

North Video nám zprostředkovává jeden francouzský film za druhým a ani pátek 16. října 2009 nebude výjimkou. Za 49,- Kč bude ke koupi Loulou.

Loulou je přezdívka hlavního hrdiny, který se právě vrátil z vězení. Je kapsář a podvodníček z předměstí. Umí žít a vychutnávat svobodu.

 

 

Nelly pochází z finančně dobře zajištěné rodiny. Je už tři roky vdaná, její muž André pracuje v reklamě. Na diskotéce se pohádá se svým mužem a seznámí se tam se svérázným mladíkem Loulou, ke kterému se později nastěhuje a prožije s ním románek. V manželství se nudila a Loulou je pro ni velmi přitažlivý už jen životem na okraji společnosti a odmítáním konvencí.

 

 

Plně se mu přizpůsobí, páchají spolu různé podvody a nakonec s ním otěhotní. Doufá, že ho narození dítěte změní, ale když zjistí, že to není možné, nechá si dítě vzít.

 

 

 

Loulou dál pije a účastní se hospodských rvaček, přesto ho Nelly neopustí a žije s ním dál, i když nelze předělat toho druhého.

 

 

 

A vypůjčené slovo znalců:

 

 

Film je ohromně opravdový a bez příkras, což je zdůrazněno roztěkanou ruční kamerou a především naprosto přirozenými dialogy. Jednoduše, jako bychom doopravdy nahlíželi do životů filmových postav, nic není vyumělkované. Režisér se ve filmu nevyhýbá ničemu, ve snaze maximálně popsat charaktery Loulou a Nelly využívá mj. i hojnosti sexuálních scén.

 

Zadní strana

Žánr: Psychologický / Drama / Romantický

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1980

Délka: 101 minut

Původní název: Loulou

Světová premiéra: 3. září 1980

Režie: Maurice Pialat

Scénář: Arlette Langmann, Maurice Pialat

Produkce: Yves Gasser, Klaus Hellwig, Yves Peyrot

Hudba: Philippe Sarde

Kamera: Pierre-William Glenn, Jacques Loiseleux

Kostýmy: Dorothée Nonn

Střih: Yann Dedet, Sophie Coussein

Zvuk: Dominique Dalmasso

Společnost: Action Films / Gaumont

Hrají: Gérard Depardieu (Loulou), Isabelle Huppert (Nelly), Guy Marchand (André), Humbert Balsan (Michel), Bernard Tronczak (Rémy), Christian Boucher (Peirot), Frédérique Cerbonnet (Dominique), Jacqueline Dufranneová (Mémère), Willy Safar (Jean-Louis), Agnes Rosier (Cathy), Patricia Coulet (Marité), Jean-Claude Meilland (Jean-Claude), Gerald Garnier (Lulu), Patrick Playez (Thomas), Catherine de Guirchitch (Marie-Jo), Jean van Herzeele (René), Patrick Poivey (Phillip), Xavier Saint-Macary (Bernard), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,66:1 anamorf)

Bonus: z naší nabídky (trailery: Černý a bílý, Dělovka, Černá magie, Lou Lou, Komisař, Policie, Vesmírní trakeři, Prokletí králové, Podvodníci, Fanfan, Poslední let, Dravec, Zkouška věrnosti, Jack Dýka, Zakázaná touha, Královna meče, Faktor Psí, Ašoka, Willy Fog, Mezi cizinci)