North Video – Podvodníci

V pondělí 19. října 2009 se značkou North Video za 49,- Kč bychom měli na pultech najít důkaz, že někdy se slavní nedrží důsledně jen svého kopty. Ve filmu Podvodníci si jednu z hlavních rolí „střihnul" Phil Collins. Napínavý thriller o jednom nepříliš vyvedeném pojišťovacím podvodu.

Jonathan Wheats má zvláštní zálibu v podivných žertech a poněkud dětinský smysl pro humor, který často pořádně rozčílí jeho manželku Beth. Jednoho dne naplánuje spolu se svým nejlepším přítelem Michaelem Allenem kousek, jenž je přece jen poněkud většího kalibru než ty ostatní. Rozhodnou se totiž zinscenovat vloupání do Jonathanova domu, při kterém by byla ukradena velmi cenná stříbrná souprava jeho ženy, za niž by pak pojišťovna vyplatila pojistku.

 

 

Jejich dokonalý plán má ale jednu malou vadu na kráse – o připravované loupeži zapomenou informovat Beth. Ta se nečekaně vrátí domů právě v okamžiku, kdy jsou zloději s maskami přes obličej v nejlepším. Zcela impulsivně proto popadne samostříl a vystřelí. Bohužel zasáhne a zabije Michaela.

 

 

Soud ji sice osvobodí, když celou záležitost posoudí jako nešťastnou náhodu, ale nepoučitelný Jonathan je odhodlán, že plán se stříbrnou soupravou dotáhne do konce. A to je chvíle, kdy případ začne vyšetřovat Roland Copping – ďábel s lidskou podobou, který bezohledně manipuluje životy ostatních a navíc nesnáší, když se ho někdo pokouší podvést.

 

 

Diváci spokojeni:

 

Vynikající obskurní film s absurdní zápletkou a zcela nepopovým Philem Collinsem. Na nic si nehrající malá, ale zábavná lahůdka pro labužníky milující hořkokyselý nálev.

 

Žánr: Komedie / Drama

Země původu: Austrálie / Velká Británie

Rok vzniku: 1993

Délka: 90 minut

Původní název: Frauds

Světová premiéra: 4. června 1993 – Velká Británie

Režie: Stephan Elliott

Scénář: Stephan Elliott

Produkce: Andrena Finlay, Stuart Quin, Rebel Penfold-Russell

Hudba: Guy Gross

Kamera: Geoff Burton

Kostýmy: Fiona Spence

Střih: Brian Kavanagh, Jill Savitt, Frans Vandenburg

Zvuk: Peter S. Carlstedt

Zvláštní efekty: David Young

Společnost: J&M Entertainment / Latent Image Productions Pty. Ltd.

Natáčeno: Sydney, New South Wales, Austrálie

 

 

 

Hrají: Phil Collins (Roland Copping), Hugo Weaving (Jonathan Wheats), Josephine Byrnes (Beth Wheatsová), Mitchell McMahon (mladý Roland Copping), Andrew McMahon (mladý Matthew), Rebel Penfold-Russell (matka), Peter Mochrie (Michael Allen), Helen O’Connor (Margaret), Colleen Clifford (paní Watersonová), Vincent Ball (soudce), Gandhi MacIntyre (Cartel Valuer), Christina Ormani (telefonistka), Nicholas Hammond (setektiv Simms), Kee Chan (detektiv Alan), Ian Cockburn (Matthew), Al Clark (Barry Gribble), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: z naší nabídky