DVD Hit – Četník a mimozemšťané

Podle upoutávek na obalech již vydaných titulů se film očekával, ale v tuto chvíli ještě ani webové stránky edice DVD Hit vydání neinzerují. Přesto se v sobotu 17. října 2009 objevil další díl slavné série a ke koupi je Četník a mimozemšťané za 49,- Kč. Opět s původním dabingem Františka Filipovského.

V první řadě je zapotřebí vzít na vědomí, že i když obálka nese pořadové číslo 2, skutečné pořadí filmů bylo odlišné –

 

1. Četník ze St.Tropez – Le gendarme de St-Tropez (1964)

2. Četník v New Yorku – Le gendarme a New-York (1965)

3. Četník se žení – Le gendarme se marie (1968)

4. Četník ve výslužbě – Le gendarme en balade (1970)

5. Četník a mimozemšťané – Le gendarme et les extra-terrestres (1978)

6. Četník a četnice – Le gendarme et les gendarmettes (1982)

Další z dílů úspěšné četnické série patří k těm nejztřeštěnějším. Návštěvníci z vesmíru udělali velkou chybu. Přistáli v Saint Tropez.

 

 

Louis de Funès a Michel Galabru v komedii plné omylů, přehmatů a svérázných metod boje proti mimozemšťanům. Tentokrát se totiž musejí vypořádat s nenápadnou, ale to děsivější návštěvou z vesmíru.

 

 

Jeden z četníků je svědkem přistání létajícího talíře u Saint Tropez. Nikdo mu nevěří. Když na mimozemšťany natrefí i horlivý strážmistr Cruchot, chytnou se senzace média a reklamní agenti. Z přímořského města je rázem chaotický blázinec.

 

 

 

Návštěvníci z jiné planety na sebe mohou vzít libovolnou lidskou podobu. Poznávacím znamením, kterým se liší od lidí, je pití oleje a pohonných hmot. A když na ně člověk poklepe, znějí jak prázdné plechovky.

 

 

Přestože se strážmistru Cruchotovi snaží vysvětlit své poslání – chtějí studovat mravy a obyčeje lidí – k dohodě nedojde. Právě naopak. Cruchot, jemuž tvrzení o létajícím talíři pořádně zkomplikovalo život, se rozhodne dokázat existenci mimozemšťanů a jednoho chytit.

 

 

Divákům se příliš nezamlouvá docela podstatná obměna hereckého ansámblu a obecně je tento díl považován za jeden z nejslabších celé série.

 

Žánr: Komedie / Sci-fi

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1978

Délka: 92 minut

Původní název: Le Gendarme et les extra-terrestres / The Gendarme and the Creatures from Outer Space

Světová premiéra: 31. ledna 1979 – Francie

Režie: Jean Girault

Scénář: Richard Balducci, Gérard Beytout, Louis de Funès, Jean Girault, Jacques Vilfrid

Produkce: Gérard Beytout

Hudba: Raymond Lefevre

Kamera: Marcel Grignon, Didier Tarot

Střih: Michel Lewin

Kostýmy: Jacques Cottin

Společnost: Société Nouvelle de Cinématographie

Natáčeno: Plage de Pampelonne, Var, Francie / Saint-Tropez, Var, Francie

Hrají: Louis De Funès (strážmistr Ludovic Cruchot), Michel Galabru (rotmistr Jérôme Gerber), Maurice Risch (strážmistr Beaupied), Jean-Pierre Rambal (strážmistr Taupin), Guy Grosso (strážmistr Tricard), Michel Modo (strážmistr Berlicot), France Rumilly (řádová sestra Clotilde), Jean-Roger Caussimon (Monsiňor), Mario David (zloděj plechovky s olejem), Jacques François (plukovník), Maria Mauban (Joséfa Cruchotová), Madeleine Delavaivre (řádová sestra), Micheline Bourday (Cécilia Gerberová), Jacqueline Jefford (řádová sestra), René Berthier (pobočník plukovníka), Henri Génès (majitel hospůdky "Le Cabanon"), Fulbert Janin (Bonneval), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: trailery