North Video – Lví král Simba 1

Těžko říct, co z toho nakonec vyleze. North Video oznámilo původně na čtvrtek 22. října 2009 první disk Lví král Simba za 49,- Kč. Vzápětí došlo ve zveřejňovaném přehledu v novinách k přesunu na další týden, až na 29. října 2009. Ovšem ne všechno, co se v novinách píše, má trvalou hodnotu. Vzápětí už je zase slibovaný termín první čtvrtek, navíc je zveřejněna obálka, nesoucí logo 60 nejlepších pohádek, takže se asi jedná o nástupce Létajících medvídků. Nakonec jsme si stejně museli počkat na ten druhý termín. Na některých již vydaných discích se objevila upoutávka, podle níž lze soudit, že se jedná o příběh, který již vyšel v srpnu 2008 v DVD edici.

To, co je v upoutávce vidět, odpovídá popisu zmíněného titulu – hrdinné umírání královského otce pod záměrným křížem pušky, zlý kukuč zákeřného tygra, poněkud přihlouplí přisluhovači, vlci-vychovatelé a mladý jelínek. Stejně tak odpovídá i to, že existuje řada epizod, které dávají vysvětlení, proč disk nese číslo jedna – předchozí vydání bylo zřejmě sestřihem nebo jen úvodními díly.

Ne že bych měl něco proti dětským filmům nebo výpůjčkám různých námětů a motivů. Jenom se umím občas v něčem porýpat.

Když už ti pašeráci otce krále Simbu zastřelili, tak proč? Vzápětí totiž dlouhodobě umírá za přítomnosti všech potřebných zvířátek, aby jim svěřil výchovu mládeže. A nikde žádný sběratel trofejí, který by si chtěl nechat vyčinit kůži nebo do obýváku pověsit useknutý ocas?

A co hlavně – kde se v indické džungli, plné poflakujících se hrdinů Kyplingových příběhů, kteří od odchodu Mauglího asi nemají co dělat, proboha vzala lví rodinka a hyena? Že by byli na dovolené, aby poznali, co je to džungle?

A z novin lze ještě citovat silná reklamní slova:

Dobrodružné příhody lva Simby a jeho přátel.

Bílá vlčice se ujala tří lvíčátek, kterým zabil otce tygr Šer Chán. Simba a jeho bratři v její noře našli novou rodinu…

Přinášíme příběhy lvího krále a jeho přátel v nejúspěšnějším animovaném filmu všech dob, který pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Osobně bych se do diskuze, který animovaný film byl nejúspěšnější, snad ani nepouštěl, ale že by zrovna tenhle?

Vydaný disk obsahuje čtyři epizody:

1. Lví král (26:41)

2. Hlad (24:26)

3. Šestý smysl (24:01)

4. V jednotě je síla (26:05)

A také předlouhý seznam termínů, kdy vyjde 1. a 2. řada, proložená dalším příběhem s názvem Král dinosaurů.

A přidejme text z obálky:

Dobrodružné příhody lva Simby a jeho přátel. Kreslený seriál pro malé i velké. 52 dobrodružných příhod malého lvíčka Simby a jeho přátel. První řadu třinácti epizod přinášíme na 4 DVD.

Podlou zradou krvelačného tygra Šer Chána, který zatoužil po moci, zemřel starý lví král a zůstala po něm tři hravá, dovádivá lvíčata. Ujala se jich bílá vlčice, která už před lety vychovala malého chlapce Mauglího. Simba a jeho bratři v její noře našli novou rodinu. A Simba si našel i nového kamaráda Srnečka, se kterým v džungli prožije nejedno dobrodružství. Moudrý medvěd Balú, pardál Baghíra, obrovská krajta Kaa, slon Tim, havran Ludvík a ostatní přátelé starého lvího krále se rozhodli vychovat lvíčata do dospělosti.

Budou ale schopni dovést je k moudrosti, síle a šlechetnosti, jakou oplýval jejich otec? Počkáme a uvidíme…

Zadní strana obálky

Žánr: Kreslený / Pohádka

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1995

Délka: cca 101 minut

Původní název: Simba the Lion King / O REI LEÃO / Simba, Il Re Leone

Režie: Orlando Corradi, Kim Jun Ok

Scénář: Loris Peota, Clelia Castaldo, Miguel Herberg

Produkce: Orlando Corradi

Hudba: John Sposito

Společnost: Mondo TV

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: seriáloví hrdinové, žhavé novinky