Europe Production – Žhavé Alpy

Řada pamětnických komedií německého původu pokračuje a Europe Production má na čtvrtek 29. října 2009 připraveno další DVD Žhavé Alpy za inovovaných 59,- Kč.

Idylická vesnice uprostřed Tyrolských Alp je ohrožena finančním krachem. Turismus skomírá, cestovní ruch slábne, hospody i lůžka pro hosty jsou prázdné.

Starosta obce dostane geniální nápad: Vögelbrunn se musí stát střediskovou obcí, pak bude mít nárok na milionový příspěvek do obecní pokladny a rovněž daleko snadněji získá bankovní půjčku.

K tomu, aby byl Vögelbrunn povýšen na střediskovou obec, však chybí do požadovaného počtu obyvatelstva sedm občanů. Další sčítání obyvatel proběhne už za deset měsíců. Ale starosta Sepp Ploderer si ví rady.

Nezbývá tedy nic jiného, než vzít osud do vlastních rukou a chybějící občánky vyrobit svépomocí. I přes protesty faráře vypíše starosta odměnu pro ty, kterým se narodí dítě.

Obyvatelé městečka začnou na produkci obyvatelstva horečnatě pracovat. Do této akce se zapojí i italští hosté a již je tady šest budoucích maminek.

Od splnění limitu dělí obyvatele bavorské vesničky již jen malý krůček…

Film se řadí mezi typické německé komedie lechtivého nádechu, které se hojně produkovaly během 70. let. Po revoluci se počátkem 90. let vysílaly i u nás, a to na kanálu OK3, kde byly přejímány ze satelitních programů německých televizních stanic.

Žánr: Komedie

Země původu: Německo

Rok vzniku: 1974

Délka: 79 minut

Původní název: Alpenglühn im Dirndlrock

Světová premiéra: 21. března 1974 – SRN

Režie: Sigi Rothemund aka Siggi Götz

Scénář: Florian Burg

Produkce: Karl Spiehs

Hudba: Gerhard Heinz

Kamera: Heinz Hölscher

Střih: Eva Zeyn

Kostýmy: Claudia Krebs

Zvuk: Walter Prokosch

Společnost: Lisa-Film

Natáčeno: Lofer, Rakousko

Hrají: Elisabeth Volkmann (Hedda), Rinaldo Talamonti (Roberto Ravioli), Catharina Conti (Moni), Jürgen Feindt (Spaletti), Ulrike Butz (Rosl Ploderer), Elisabeth Felchner (Vroni), Jörg Nagel (Toni), Erich Padalewski(hrabě), Werner Röglin (Wilhelm Röstli), Puppa Armbruster (Kathi Ploderer), Gerhard Deutschmann (Florian), Erika Blumberger (Mathilde Ploderer), Willy Harlander (Sepp Ploderer), Hans Terofal (starý Kogler), Doris Delaas (Kurgast – Moorbad), Helmut Gauer (farář), Eva Gross (Roswitha), Achim Neumann (Otto), Gisela Schwartz (Susi), Gerry Thiele (Oskar Stups), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: Fotogalerie, Plakáty, Trailer