North Video – Policie

Už jsme tu měli řadu filmů s Géradem Depardieu stejně jako řadu filmů se Sophií Marceau. North Video v pátek 23. října 2009 nabídne za 49,- Kč titul, kde se tihle dva potkali – jmenuje se Policie.

Policajt nemá rád ženy, uniformy a kdoví, jestli je mu vůbec něco po chuti. Je policajtem proto, že není ničím jiným. A tak jako úředník vyřizuje došlou poštu, jako domovník otevírá opilcům a taxikář vozí po nocích milence, i náš policista si dělá jen svou práci.

 

 

V tomto filmovém příběhu si zahrál mladý Depardieu komisaře policie jménem Louis Mangin, který je na stopě arabské bandě pašeráků drog. Příběh začíná zatčením jednoho ze tří bratrů, kteří obávaný gang vedou. Spolu s ním Mangin zatkne i jeho holku Noriu, které postupně podléhá a zamiluje se do ní. Nerovný vztah ho vede k porušování dosavadních zásad. Nakonec mu dívka prozradí jména členů bandy a Mangin to považuje za opětovaný cit.

 

 

Ona ale hraje dvojí hru a jde jí jen o osobní prospěch. Po propuštění Noria ukradne gangu 2 miliony franků a zásilku drog a tím jí a jejímu právníkovi hrozí nebezpečí.

 

A opět výpůjčka diváckých názorů:

 

Pialat snímek pojal velice syrově, všechny postavy jsou naprosto přirozené, vykresluje problematické podsvětí Paříže, kde prim hrají arabští dealeři. Depardieu je v roli inspektora bezchybný – za svého Mangina dostal v roce 1985 na MFF v Benátkách Volpiho pohár. Ostatně samotná postava je dokonale napsaná – není to ten hollywoodský hrdina bez chyb a kterému všechno vychází, ale zranitelný člověk, který se musí opravdu prát a překonávat skutečné překážky.

 

Žánr: Krimi / Drama / Romantický

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1985

Délka: 109 minut

Původní název: Police

Světová premiéra: 4. září 1985 – Francie

Režie: Maurice Pialat

Scénář: Jacques Fieschi, Catherine Breillat, Maurice Pialat, Sylvie Danton, Richard Debuisne

Produkce: Emmanuel Schlumberger, Daniel Toscan du Plantier

Hudba: ?

Kamera: Luciano Tovoli

Střih: Yann Dedet

Kostýmy: Malika Brahim

Společnost: Gaumont International / TF1 Films Production

 

 

 

Hrají: Gérard Depardieu (Louis Vincent Mangin), Sophie Marceau (Noria), Richard Anconina (Lambert), Pascale Rocard (Marie Vedretová), Sandrine Bonnaire (Lydie), Frank Karaoui (René), Jonathan Leïna (Simon), Jacques Mathou (Gauthier), Bernard Fuzellier (Nez Cassé), Bentahar Meaachou (Claude Laouki), Yann Dedet (Dédé), Mohamed Ayari (Momo), Abdel Kader Touati (Maxime), Jamil Bouarada (Jean), Bechir Idani (barman René), Sylvain Maupu (Clément), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,66:1)

Bonus: z naší nabídky, žhavé novinky