Filmag válka – Blokáda DVD 1.

 

Časopis Filmag se ve své časopisové řadě Speciál věnuje vydávání válečných filmů převážně z produkce vydavatelství Řitka video. První díl slavné ruské epopeje Blokáda již v této řadě vyšel. Posléze jsme jej mohli spatřit ve výprodeji Levných knih. Nyní se dostává k zákazníkům potřetí v podobě, v jaké vychází seriál Čtyři z tanku a pes, tedy samostatně v papírové obálce bez časopisu za cenu 35,- Kč za jeden disk. Vyšlo 11. prosince 2007

 

Na motivy stejnojmenné knihy Alexandra Chakovského byl natočen čtyřdílný příběh, který vypráví o nejtragičtějších stránkách Velké vlastenecké války při obléhání Leningradu mezi zářím 1941 a lednem 1943, o velké bitvě o město, dění na velitelství, každodenním životě v první linii a heroických pracovních výkonech obyvatel Leningradu v obléhaném městě.

Blokáda
(Blokada 1: Luzhskij rubezh)

Žánr: válečný
Země původu: Rusko

Celková délka epopeje: 348 minut

Originální název: Blokada: Luzhskij rubezh
Země původu: Sovětský svaz
Rok vzniku: 1974
Žánr: válečný
Režie: Mikhail Yershov
Hrají: Yuri Solomin, Juozas Budraitis, Vladimir Zeldin, Aleksandr Razin; Aleksei Presnetsov; Boris Gorbatov; Daniil Sagal; Danuta Stolyarskaya; Irina Akulova; Juozas Budraitis; Mikhail Ulyanov; Roman Gromadsky; Sergei Kharchenko; Stanislav Fesyunov; Vladislav Strzhelchik; Yevgeni Lebedev; Yuri Solomin

Příběh vypráví o nejtragičtějších stránkách Velké vlastenecké války při obléhání Leningradu mezi Zářím 1941 a Lednem 1943, o velké bitvě o město, dění na velitelství, každodenním životě v první linii a heroických pracovních výkonech obyvatel Leningradu v obléhaném městě.

Na motivy stejnojmenné knihy Alexandra Chakovského byl natocen čtyřdílný príbeh, který vypráví o nejtragictějších stránkách Velké vlastenecké války při obléhání Leningradu mezi zárím 1941 a lednem 1943, o velké bitvě o město, dění na velitelství, každodenním životě v první linii a heroických pracovních výkonech obyvatel Leningradu v obléhaném mestě.

Disk obsahuje: Interaktivní menu; Přímá volba scén