North Video – Willy Fog – 20 000 mil pod mořem – 1

Tak to vypadá, že nejhorší obavy Pavla M. docházejí naplnění. Zatím byl do řady edice 60 nejlepších pohádek po Malých létajících medvídcích oznámen Simba, který se průběžně přesouval v plánu z termínu na termín. Dnes v pátek 23. října 2009 ale v obálce North Video/Deník s názvem této kolekce vyšel dlouho odsouvaný disk Willy Fog – 20 000 mil pod mořem – 1 za 49,- Kč. Kolika pohádek týdně se tedy dočkáme, to se uvidí.

13 podmořských příběhů Willyho Foga "20 000 mil pod mořem" vyjde na 4 DVD (narozdíl od předchozího vydání na jednom disku). 

Will Fog na cestě za dobrodružstvím. Kreslený seriál inspirovaný romány Julese Verna. 

Jeden z nejslavnějších autorů dobrodružné a sci-fi literatury, Jules Verne, přichází s největším podmořským dobrodružstvím všech dob: Proslulý podmořský biolog profesor Aronnax byl vyzván námořnictvem k identifikaci záhadného tvora, který zničil zaoceánský parník v severním Atlantiku. Záhadný tvor je ve skutečnosti Nautilus, fantastická ponorka budoucnosti, kterou řídil sám kapitán Nemo. Profesor Aronnax postupem času pochopí, že Nemovi je určeno stat se králem moří, i když svou pozici si musí teprve vybojovat… Vydejte se spolu s kapitánem Nemem na podmořskou plavbu plnou dobrodružství a vstupte tak do napínavého příběhu plného napětí a vynikajících filmových efektů!

 

Nebo jinými slovy:  

 

Společně s Willy Fogem prožijeme největší podmořské dobrodružství všech dob, inspirované proslulým autorem dobrodružné literatury Julesem Vernem. Podmořský biolog Aronnax byl právě vyzván námořnictvem, aby objevil a popsal prazvláštního tvora, který v severním Atlantiku poničil zaoceánský parník. Záhadným tvorem byl však ve skutečnosti Nautilus, ponorka kapitána Nema, který se díky svému podmořskému stroji stal králem všech moří a oceánů. Vydejme se s ním na plavbu plnou dobrodružství, vstupme do napínavého příběhu plného nečekaných překvapení.

DVD obsahuje 4 epizody:

 

1. Mořská záhada – 25:44

2. Staří přátelé – 25:46

3. Ned Land, harpunář – 25:45

4. Na širém moři – 25:46

Zadní strana obalu

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Rodinný  

Země původu: Španělsko 

Rok vzniku: 1993

Délka: 103 minut

Původní název: Willy Fog 20.000 leguas de viaje submarino / Willy Fog 20.000 Leagues Under the Sea

Režie: Claudio Biern Boyd

Námět: Jules Verne

Scénář: Rafael Soler

Produkce: Claudio Biern Boyd, José Manuel Iglesias, José Luis Rodríguez

Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis

Společnost: BRB Internacional S.A. / Televisión Española / Wang Film Productions Company

České znění připravila tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize v roce 1998: Viktor Preiss (Willy Fog), Eva Spoustová (Romy), Inka Šecová (Čiko), Ladislav Potměšil (Barnabáš), Stanislav Fišer (Lidenbrock), Václav Postránecký (Chidling), Jan Schánilec (Hans), Jan Přeučil (Sullivan), Dalimil Klapka (Guinnes), Michal Pavlata (Ralph), Jiří Prager (Aronnax), Martin Zounar (Gus), Roman Hájek (Americký kapitán), Emil Žák (Carlo), Bohuslav Kalva (Ned) 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný