Blesk – Návštěvníci 3. DVD

Ve čtvrtečním „seriálovém" termínu dne 29. října 2009 v Blesku za 49,- Kč vychází 3. DVD populárního televizního seriálu Návštěvníci.

Na disku jsou opět pouze 3 díly (celkem bude pět disků) doplněné bonusem:

 

7. Půlnoční kolotoč – 29:30  

Adam dostal peníze od Richarda a řádně si s nimi užije na pouti. Členové expedice zatím musí navázat spojení s domovem a dodat zprávu o své misi. Během jejich komunikace dojde na náměstí ke zvláštnímu jevu – kolotoče se roztočí o půlnoci a všechna světla se rozzáří. 

 

 

 

 

 

8. Génius v hladomorně – 28:36  

Akademik Richard a Adam uvíznou v hladomorně na hradě. Zdá se, že by mohl Richard konečně získat od Adama důležité výpočty, když začne malý Bernau trhat listy ze svého sešitu a dělat si z nich vlaštovky. Šance jsou opět zmařeny… 

 

 

 

 

 

 

9. Sólo pro návštěvníky – 29:15  

Na tancovačce se návštěvníci pokoušejí proniknout do tajů tomboly a snaží se zdokumentovat jídelní lístek popsaný Adamovými výpočty. Káťa se zamiluje do Petra, dopisovatele místních novin, a Karas se spřátelí s dědou Drchlíkem.  

 

Žánr: Sci-fi / Komedie

Země původu: Československo / SRN

Rok vzniku: 1983

Délka: 15 dílů po cca 29 minutách

Režie: Jindřich Polák

Pomocná režie: Věra Ticháčková

Námět: Ota Hofman

Scénář: Ota Hofman, Jindřich Polák

Dramaturgie: Jarmila Turnovská, Gert K. Müntefering, Peter Werner

Produkce: Jan Šuster, Jaroslav Bouček, Miloslav Doležal, Lenka Jandová, Zuzana Kožíková

Hudba: Karel Svoboda

Kamera: Jiří Macháně

Druhá kamera: Jaroslav Brabec

Střih: Zdeněk Stehlík

Zvuk: Miloslav Hůrka, Ivo Špalj

Kostýmy: Ivana Trmalová, Theodor Pištěk ml., Zuzana Máchová

Masky: Jiří Hurych, Tomáš Kuchta

Výtvarník: Zbyněk Hloch

Animace: Jan Švankmajer

Architekt: Michael Poledník

Trikové snímky: Milan Nejedlý, Jiří Rumler, Boris Masník

Výprava: Zbyněk Hloch, Jiří Rulík, Vladislav Rafa

Hrají: Vladimír Brabec (vypravěč), Miroslav Moravec (hlas CML), Viktor Král (Adam Bernau), Dagmar Patrasová (Káťa Jandová / Emilia Fernandez), Josef Bláha (prof. akademik Jan Richard), Josef Dvořák (Emil Karas / Leo Kane), Jiří Datel Novotný (Michal Noll / Dr. Jacques Michell), Dagmar Veškrnová-Havlová (Alice Bernauová, matka Adama), Evžen Jegorov (Karel Bernau, otec Adama), Klára Pollertová – Trojanová (Ali Lábusová, spolužačka Adama), Vlastimil Brodský (Alois Drchlík – Velký učitel), Vladimír Menšík (nadstrážmistr Vyskočil), Jiří Lábus (příslušník VB), Jitka Molavcová (pokojská Heli), Dana Bartůňková (lékařka Olga), Jaroslav Rozsíval (primář), Jan Hartl (novinář Petr Malát), Jiří Císler (vedoucí hotelu Franc), Jiří Kodet (kolotočář Eda Nehasil), Laďka Kozderková (Marie Nehasilová), Lukáš Bech (Rudi Nehasil – dítě kolotočáře), Jiří Krampol (pan Karlík z autoopravny), Helena Růžičková (potopená ženská), Ondřej Vetchý (zřízenec v nemocnici), Jana Břežková (pokojská), Otto Šimánek (učitel), Bořivoj Navrátil (předseda Rady Země), Jan Čenský (muž z budoucnosti), Jana Švandová, Jiří Havel (Lábus – otec Ali), Zdeněk Martínek, Milan Klásek (muž v budoucnosti), Václav Štekl (majitel garáže Masák), Jaroslav Mareš (pivař), Jan Skopeček (tiskař), Mahulena Bočanová (Adamova spolužačka), Otakar Brousek (muž z budoucnosti), Zdeněk Hodr (muž z budoucnosti), Jan Přeučil (muž z budoucnosti), Ilona Svobodová (tiskařka), Zdenka Procházková (žena z budoucnosti), Alena Procházková (žena z budoucnosti), Jan Kuželka (bubeník na zábavě), Ludmila Molínová – Zábršová (Masáková), Karel Koloušek, Josef Střecha, Vladimír Kratina (manžel lékařky Olgy), Vladimír Pospíšil, Jitka Zelenohorská (zdravotní sestra), Josef Šebek, Zora Jandová (zdravotní sestra v nemocnici), Marta Kaňovská (Karlíková), Lubomír Kostelka (nuž na plese), Jaromír Kučera, Jana Viščaková, David Burdych, Elena Strupková, Luďa Marešová, Martin Hofmann, Lída Plachá, Vladimír Hrabánek, Miloš Kročil, Roman Hájek (harmonikář), Ludmila Slancová, Ilja Kreslík, Daniel Dítě, Jiří Žák, Stanislava Bartošová (žena z budoucnosti), Martin Stropnický (muž z budoucnosti), Milan Svoboda, Taťána Čechovská, Karel Hábl, Václav Vydra (muž z budoucnosti), Felix Nevřela (Adamův spolužák), Jan Kehár (dítě kolotočáře), Oldřich Velen (účastník plesu), a další

 

 

Údaje o DVD:

 

 

 

Délka: 87 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, DVD obsahuje audiopopis pro těžce zrakově postižené

Titulky: česky pro neslyšící

 

 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: Dobový videoklip (3:43)