Řitka Video – Tábor číslo 5: Dívčí peklo

Do třetice v katalogu společnosti Řitka video sáhneme do nové řady Tabu kolekce. Opětovně hrozivá fikce z fašistického lágru s názvem Tábor číslo 5: Dívčí peklo.

Nejprve citace oficiálního textu:

Do podivného koncentračního tábora přijíždí nová várka nebohých dívek. Osud jim přichystal ty nejtěžší zkoušky jejich životů. Ty šťastnější jsou pro svou krásu vybrány a slouží coby potěcha oka a těla zvrhlých nacistických důstojníků v místním tajném nevěstinci. Ty méně šťastné prožijí zbytek svého života v mučivých bolestech pod skalpely šílených vědců, zkoumajících na bezbranných dívkách schopnosti regenerace lidského těla po popáleninách. Jen ty nejodvážnější vězenkyně se pokusí svým pánům postavit a bojovat o holé životy. Mají naději na úspěch?

 

Už jedou?

 

Když jsem si film pustil, v první chvíli jsem se zarazil, zda jsem se nespletl a nesáhl omylem po filmu, který jsem z kolekce viděl jako první. Stejní herci, stejné dialogy, stejné kulisy, stejné scény. Po chvíli ale přece jen byly zřetelné nějaké rozdíly.

 

Pod čepicí pleš, v hlavě Třetí říše

 

Hlavní hrdinkou mezi čerstvými zajatkyněmi je ve Francii žijící Jamajčanka, která u Árijců barvou kůže vzbuzuje choutky. Lidumilný doktor, přinucený podílet se na zvěrských pokusech, je tentokrát od počátku přiznaného židovského původu a navíc je jednou z vězenkyň i jeho dcera. Peroxidový blonďák tentokrát nemá problémy s mužností. A hlavním předmětem výzkumu je regenerace pokožky při popáleninách, takže tentokrát žádné operace, ale podpalování.

 

Pan doktor v akci

 

Jinak schéma je stejné – náklaďák plný nových dívek, roztřídění do nevěstince (vůbec není tajný) nebo do laboratoře, výzkumy, umírání, spalování, mučení, snaha přežít.

 

Dívky na příjmu

 

Tentokrát je konec překvapivě „optimistický", sice se také umírá v hojných počtech, ale Rusové jsou skoro za plotem a tábor není smeten z povrchu.

 

Hodný pan doktor a jeho dcera pomáhají vězenkyním

 

Oproti druhému filmu kolekce provedení působí daleko uvěřitelněji, bohužel včetně prezentovaných myšlenek představitelů nadřazené rasy. O to horší představa, že takhle nějak to asi opravdu být mohlo, včetně onoho závěrečného pokusu zahladit všechny důkazy o činnosti lágru a likvidaci všech svědků bez ohledu na to, zda spolupracovali nebo ne.

 

Černá špinavá děvko

 

Překvapivě hrůzněji než trhání nehtů, bičování nebo pálení žhavým železem pak působí řeč fanatického holohlavého velitele tábora, kdy vyčítá lékařům nízkou úspěšnost experimentů a vysoké požadavky na „materiál" – za šest měsíců výzkumu zemřelo přes tisíc vězenkyň a experimenty vyšly na jeden a půl milionu marek, jak vypočítali naši odborníci – průměrný vězeň má totiž životnost devět měsíců a při ceně jeho zapůjčení do fabriky a odečtu nákladů na stravu a ošacení přicházíme o znatelný čistý výnos.

 

Pánové, vítejte na večírku

 

Podle dostupných zahraničních popisů a fotografií je film na DVD ve zkrácené verzi, zcela například chybí některými zdroji zmiňované vytrhávaní jazyka zaživa.

 

Našimi pokusy zachráníme životy našich vojáků, kolego

Žánr: Horor / Thriller / Válečný

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1977

Délka: 89 minut

Původní název: SS Lager 5 l’inferno delle donne / SS Camp 5: Women’s Hell

Světová premiéra: 11. ledna 1977 – Itálie

Režie: Sergio Garrone, Mario Caporali

Námět: Tecla Romanelli

Scénář: Sergio Garrone, Vinicio Marinucci

Hudba: Vassil Kojucharov, Roberto Pregadio

Kamera: Maurizio Centini

Střih: Cesare Bianchini,

Kostýmy: Ferroni

Obuv: Arditi

Zvuk: Amedeo Timpani

Společnost: Società Europea Films Internazionali Cinematografica s.r.l. – Roma

 

Volba kapitol 

 

Hrají: Paola Corazzi (Edith), Rita Manna (Alina), Giorgio Cerioni (plukovník Strasser), Serafino Profumo (poručík Hans),Attilio Dottesio (doktor Abraham),Patrizia Melega (Greta), Paola D’Egidio (Deborah), Vincenzo Amici, Paola Lelio (Magda), Mariella Furgiuele, Agnes Kalpagos (Elena), a další

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3 (1,66:1)

Bonus: z naší nabídky (náhledy obalů DVD z katalogu)

Nastavení zvuku