Urania – Legenda jménem Bruce Lee – Ocelová pěst – 2. část

Překvapivě a proti původním odhadům vydavatelství Urania ve čtvrtek 29. října 2009 za 49,- Kč přineslo na stánky pokračovací DVD s názvem Legenda jménem Bruce Lee – Ocelová pěst – 2. část.

Píše se rok 1940. V San Franciscu se narodil chlapec, který se měl jednou provždy stát legendou kung-fu.

 

Když se po dětství a dospívání v Hongkongu ocitá bez prostředků zpět v USA, netuší nikdo z pozdějších žáků jeho školy bojových umění, že se z jejich dokonalého učitele jménem Bruce Lee (Kwok-Kwan Chan – Kung-fu mela, Shaolin fotbal) stane jednou i nesmrtelná hvězda filmového plátna.

 

Obrazovka z DVD 

 

Druhá část příběhu muže, který svými fyzickými schopnostmi dokázal často nemožné, vás zavede do roku 1964, kdy se Bruce Lee účastní turnaje v karate na Long Beach. Právě zde se setkává i s Chuckem Norrisem a diváci zde poprvé vidí i slavný Bruceho jednopalcový úder. Bruceho setkání s filmovým producentem Williamem Dozierem pak odstartuje Leeovu filmovou kariéru. Roku 1966 se z něj díky seriálu The Green Hornet stává známá televizní tvář. Jeho hvězdná filmová kariéra na něj však teprve čeká. Roku 1970 odjíždí se svým synem Brandonem do Hongkongu, kde jsou mu nabídnuty role ve filmech, které lámou jeden rekord za druhým.

 

Obrazovka z DVD 

 

Bruce Lee je považován za mistra čínského kung-fu. Právě on, jakožto jediný Číňan, se kdysi dostal na seznam největších hrdinů a idolů 20. století časopisu Time. Brucův 32 let trvající život byl sice krátký, ale zato oslnivý. Spolu s popularitou jeho filmů o bojových uměních se čínské kung-fu stalo známým po celém světě. Po několika filmech o jeho životě natočili roku 2008 čínští filmaři životopisný seriál věnovaný tomuto mistru bojových umění. Podle imdb.com se jedná o 50 epizod, odvysílaných v čínské televizi v dubnu 2008.

 

Z tohoto seriálu vznikla dvoudílná (Legenda jménem Bruce Lee – Cesta za slávou + Legenda jménem Bruce Lee – Ocelová pěst) velkolepá podívaná, pravdivě vypravující cestu Bruce Leeho za slávou, oslava člověka, který ukázkou svých fyzických schopností přivedl k bojovým uměním milióny lidí na celé planetě.

Žánr: Biografický

Země původu: Čína

Rok vzniku: 2008

Délka: 90 minut

Původní název: The Legend of Bruce Lee

Režie: Li Wenqi

Scénář: Qian Linsen

Produkce: Shannon Lee

Hudba: Wang Bing

Kamera: Yuan Xiaoman

Společnost: China Central Television (CCTV)

Natáčeno: Foshan, Guangdong, Čína / Los Angeles, Kalifornie, USA / Moskva, Rusko / Řím, Lazio, Itálie / Thajsko

Hrají: Kwok-Kwan Chan (Bruce Lee), Michelle Lang (Linda Leeová), Ted E. Duran (Blair), Hazen MacIntyre (George), Luoyong Wang (Shao Ruhai), Natalia Dzyublo (Jones), Ke Gai (Leeova matka), Zhou Zhou (Li Haiquan), Cheng-Hui Yu (Ye Wen), Yu Cheng (Wang Lichao), Ray Park (Chuck Norris), Xiaoxiao Bian (Qin Xiaoman), Mark Dacascos (thajský boxer), Michael Jai White (Ali), Giulio Taccon (Brandon Lee), a další

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 čínsky, 5.1 česky (obal tentokrát uvádí oba zvuky jen Dolby Stereo 2.0)

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: Z naší nabídky