North Video – Café Society

V přehledech plánovaných titulů North Video je uveden na úterý 10. listopadu 2009 za 49,- Kč film Café society. Šokující a pravdivý příběh úpadku vyšší společnosti. Bujarý sex, mraky peněz a prohnilá politika vládnou zkaženému New Yorku!

Česky nikde téměř ani slovo. Ale kupodivu film vysílala v roce 2000 Česká televize, která uvádí lesk a bída kurtizán v bezstarostné kavárenské společnosti. Americký film na motivy skutečného skandálu, který otřásl New Yorkem.

 

 

Tak zkusíme něco zpřekládat:

 

Film o padesátých letech, éře ve Spojených státech spojené se jménem Eisenhower, o době, která zrodila revoluční léta šedesátá.

 

Playboy Mickey Jelke, užívající si jako bohatý dědic snadného života, kterého zajímá jen pití, dívky a noční kluby, kde najde obojí, se jedné noci seznámí s krásnou dívkou Patricií, kterou potká na jednom ze svých oblíbených míst.

 

Mickey jí brzy podlehne, i když ho cosi varuje, že něco není v pořádku a Patricie něco skrývá. Není ale jediná, kdo hraje falešnou hru. Jeho nový přítel Jack Kale je ve skutečnosti bezohledný tajný policista, jehož úkolem je prokázat Mickeyho napojení na prostituci ve městě.

 

A hele, zase CSI. Jsou prostě všude!

 

Za hlavní přednost filmu je považováno zdůraznění vztahu mezi policií a bulvárními novináři, solidní herecké výkony a povedený scénář, který se až ke konci zvrtne v předvídatelné melodrama v soudní síni.

 

 

O čem to bude opravdu, to se uvidí. Zatím můžeme přidat text upoutávky z firemních stránek:

 

Litry alkoholu, desítky prostitutek, rvačky a samozřejmě sex – to je Café Society, noční klub z 30. let, který je rájem hříchu. Jako ryba ve vodě se tu cítí Mickey Jelke, bohatý dědic, který ke ale mnohým trnem v oku a který brzy pocítí ránu osudu!

 

 

A doplňme i text z pošetky:

 

Navenek to nejlepší z New Yorku, ve skutečnosti litry alkoholu, desítky prostitutek, sem tam rvačky a samozřejmě sex – to je Café Society, noční klub z 30. let, který je doslova rájem hříchů. Mickey Jelke je nejen návštěvníkem tohoto klubu, ale taky velmi bohatým dědicem. Asi právě proto není oblíben a každý z něj jen ždímá peníze. Navíc je Mickey sledován tajným policistou, který ho chce usvědčit z kuplířství prostřednictvím jeho přítelknyě Pet. Ta souhlasí a Mickey má pramálo šancí v procesu obstát. Je ale vinný? Zdá se, že svět policie a politiky je ještě zkaženější, než ten z Café Society. Ten, který všichni odsuzují, ale mnozí o něm tajně sní…

 

Zadní strana obalu

Žánr: Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995

Délka: 107 minut

Původní název: Foolproof

Světová premiéra: 25. května 1995 – Francie (Cannes Film Festival)

Režie: Raymond De Felitta

Scénář: Raymond De Felitta

Produkce: Steve Alexander, Frederic Bouin, Carl Colpaert, Christoph Henkel, Nancy Kriegel, Larry Meistrich, Elan Sassoon, Jim Steele, Robert Strauss, Jason Goldberg, John King

Hudba: Christopher Guardino

Kamera: Michael Mayers

Střih: Suzy Elmiger

Kostýmy: Juliet Polcsa

Společnost: Cineville / Skyline Entertainment / Daylight Productions / Shooting Gallery / Showtime Networks  

Natáčeno: New York City, New York, USA

Hrají: Frank Whaley (Mickey Jelke), Peter Gallagher (Jack Kale), Lara Flynn Boyle (Patricia Wardová), John Spencer (Ray Davioni), Anna Levine (Erica Steeleová), Christopher Murney (Frank Frustinsky), Paul Guilfoyle (Anthony Liebler), Richard B. Shull (Samuel Segal), David Patrick Kelly (J. Roland Sala), Cynthia Watros (Diane Harrisová), Alan Manson (soudce Valente), Alan North (Frank Hogan), Kelly Bishop (paní Jelkeová), Zach Grenier (Milton Macka), Marshall Efron (Moe Persky), Robert Whaley (Marco), Joshua Whaley (Arthur), Norman Douglass (Tux), Larry Weiss (barman), a další

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol  

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků  

 

Obraz: barevný 4:3

Bonus: trailery, upoutávky