Blesk – Návštěvníci 4. DVD

Ve čtvrtečním „seriálovém" termínu dne 5. listopadu 2009 v Blesku za 49,- Kč vychází 4. DVD populárního televizního seriálu Návštěvníci.

Na disku jsou opět pouze 3 díly (celkem bude pět disků) doplněné bonusem:

 

10. Stav nouze – 28:54 

Na zábavě v Kamenici byli návštěvníci okradeni o všechny peníze. Akademik Richard se marně snaží svolat poradu celého týmu. Jeho debata s malým Adamem o přesunu kontinentů nepřinesla příliš velké výsledky, a tak mají návštěvníci bez peněz a bez výsledků pátrání neradostné výsledky.

 

 

 

 

 

11. Stane se zítra – 29:11 

Návštěvníci při spojení s budoucností, kam posílají žádost o peníze, vyvaří vodu v rybníce. Děda Drchlík, který se snaží zachránit kapry z vyschlého dna, je obviněn, že vodu záměrně vypustil. Návštěvníci tedy ovlivní deště a rybník znovu naplní. Zdá se však, že se jim situace čím dál víc vymyká z rukou.

 

 

 

 

 

 

12. Peníze z hvězd – 29:06

Když návštěvníci přebírají zásilku peněz, netuší, že je pozoruje děda Drchlík. Při sledování spadne do rybníka a málem se utopí. Zachrání jej návštěvníci a dozví se od něj, že peníze, které jim byly poslány, už dávno neplatí.

 

Žánr: Sci-fi / Komedie

Země původu: Československo / SRN

Rok vzniku: 1983

Délka: 15 dílů po cca 29 minutách

Režie: Jindřich Polák

Pomocná režie: Věra Ticháčková

Námět: Ota Hofman

Scénář: Ota Hofman, Jindřich Polák

Dramaturgie: Jarmila Turnovská, Gert K. Müntefering, Peter Werner

Produkce: Jan Šuster, Jaroslav Bouček, Miloslav Doležal, Lenka Jandová, Zuzana Kožíková

Hudba: Karel Svoboda

Kamera: Jiří Macháně

Druhá kamera: Jaroslav Brabec

Střih: Zdeněk Stehlík

Zvuk: Miloslav Hůrka, Ivo Špalj

Kostýmy: Ivana Trmalová, Theodor Pištěk ml., Zuzana Máchová

Masky: Jiří Hurych, Tomáš Kuchta

Výtvarník: Zbyněk Hloch

Animace: Jan Švankmajer

Architekt: Michael Poledník

Trikové snímky: Milan Nejedlý, Jiří Rumler, Boris Masník

Výprava: Zbyněk Hloch, Jiří Rulík, Vladislav Rafa

Hrají: Vladimír Brabec (vypravěč), Miroslav Moravec (hlas CML), Viktor Král (Adam Bernau), Dagmar Patrasová (Káťa Jandová / Emilia Fernandez), Josef Bláha (prof. akademik Jan Richard), Josef Dvořák (Emil Karas / Leo Kane), Jiří Datel Novotný (Michal Noll / Dr. Jacques Michell), Dagmar Veškrnová-Havlová (Alice Bernauová, matka Adama), Evžen Jegorov (Karel Bernau, otec Adama), Klára Pollertová – Trojanová (Ali Lábusová, spolužačka Adama), Vlastimil Brodský (Alois Drchlík – Velký učitel), Vladimír Menšík (nadstrážmistr Vyskočil), Jiří Lábus (příslušník VB), Jitka Molavcová (pokojská Heli), Dana Bartůňková (lékařka Olga), Jaroslav Rozsíval (primář), Jan Hartl (novinář Petr Malát), Jiří Císler (vedoucí hotelu Franc), Jiří Kodet (kolotočář Eda Nehasil), Laďka Kozderková (Marie Nehasilová), Lukáš Bech (Rudi Nehasil – dítě kolotočáře), Jiří Krampol (pan Karlík z autoopravny), Helena Růžičková (potopená ženská), Ondřej Vetchý (zřízenec v nemocnici), Jana Břežková (pokojská), Otto Šimánek (učitel), Bořivoj Navrátil (předseda Rady Země), Jan Čenský (muž z budoucnosti), Jana Švandová, Jiří Havel (Lábus – otec Ali), Zdeněk Martínek, Milan Klásek (muž v budoucnosti), Václav Štekl (majitel garáže Masák), Jaroslav Mareš (pivař), Jan Skopeček (tiskař), Mahulena Bočanová (Adamova spolužačka), Otakar Brousek (muž z budoucnosti), Zdeněk Hodr (muž z budoucnosti), Jan Přeučil (muž z budoucnosti), Ilona Svobodová (tiskařka), Zdenka Procházková (žena z budoucnosti), Alena Procházková (žena z budoucnosti), Jan Kuželka (bubeník na zábavě), Ludmila Molínová – Zábršová (Masáková), Karel Koloušek, Josef Střecha, Vladimír Kratina (manžel lékařky Olgy), Vladimír Pospíšil, Jitka Zelenohorská (zdravotní sestra), Josef Šebek, Zora Jandová (zdravotní sestra v nemocnici), Marta Kaňovská (Karlíková), Lubomír Kostelka (nuž na plese), Jaromír Kučera, Jana Viščaková, David Burdych, Elena Strupková, Luďa Marešová, Martin Hofmann, Lída Plachá, Vladimír Hrabánek, Miloš Kročil, Roman Hájek (harmonikář), Ludmila Slancová, Ilja Kreslík, Daniel Dítě, Jiří Žák, Stanislava Bartošová (žena z budoucnosti), Martin Stropnický (muž z budoucnosti), Milan Svoboda, Taťána Čechovská, Karel Hábl, Václav Vydra (muž z budoucnosti), Felix Nevřela (Adamův spolužák), Jan Kehár (dítě kolotočáře), Oldřich Velen (účastník plesu), a další

 

 

Údaje o DVD:

 

 

 

Délka: 88 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, DVD obsahuje audiopopis pro těžce zrakově postižené

Titulky: česky pro neslyšící

 

 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: Remastering obrazu (3:30 minut)