North Video – Pohnutí

Dalším filmem, který North Video naplánovalo na středu 18. listopadu 2009 za 49,- Kč, má být DVD Pohnutí.

Oficiální upoutávky na stránkách vydavatele zní:

Tragická nehoda mu vzala syna, navíc upadl do kómatu. Po probuzení se Scott není schopen vyrovnat s osudem. Až zdravotní sestra Angela, která o něj pečuje, ho vrací do života. I ona má své hluboko ukryté tajemství, i ona ví, jak chutná bolest.

Opět rozšiřme spektrum informací o další dostupné zdroje:

Právník Scott byl šťastný muž – miloval svého syna, měl práci, která ho těšila, a to vše ztratil v jediné minutě. Jednoho dne se ale na silnici se synkem na zadním sedadle střetl s řidičem při infarktu a ze dne na den je vše jinak. Po tragické nehodě, v níž se jeho syn zabil, upadl do komatu.

Probere se při jakési podivné bouřce a výboji elektřiny a záhy se dovídá, že v posteli ležel dva roky, malý Kyle je mrtvý a manželka se mezitím vdala za někoho jiného. Jeho bohatí rodiče najmou laskavou ošetřovatelku Angelu, která se o něj starala už v nemocnici, ale po sporu s nadřízeným, byla propuštěna.

Scott není schopen se vyrovnat s tím, co se stalo, jako by úplně ztratil schopnost citů. Ztratil i hmat a navíc začne mít vidiny, v nichž se mu zjevuje mrtvý syn. Angela, která se o něho stará, ho pomalu vrací do života. Zdá se, že ona jediná mu dokáže porozumět. I ona má své hluboko ukryté tajemství, i ona ví, jak chutná bolest.

Společně trávené dny Angelu a Scotta sblíží natolik, že se do sebe zamilují. Zdá se však, že ani láska nedokáže bolestnou ztrátu překonat

Diváci film docela odsuzují:

Ve stručnosti – Angela je nepřirozeně hodná, obětavá a pozitivní. Některé události jsou hodně přitažené za vlasy a režisér se snaží diváka rozbrečet asi třikrát do minuty. Nutno přiznat, že párkrát jsem se dojetí neubránil, i když uvěřit příběhu je hodně těžké.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Po slibném začátku zklamání. Herecké výkony tragické. Nejhorší je snad Jenna Elfman, která se pořád tak nějak pitomě usmívá. Co se týče Angely jako postavy, chovala se naprosto neprofesionálně. A co se týče Randalla Batinkoffa, ten by se měl pro příště naučit zadržet dech a nehýbat se. Celou tu dobu po tom, co lékař už konstatoval smrt, dýchal a hýbal očima, jak trapné. A posední věc k ději. Chtěl bych vidět člověka, který má vidiny a nic necítí a nenechá si udělat doporučená lékařská vyšetření – leda blázen.

Zadní strana obalu

Žánr: Drama / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Délka: 100 minut (1:39:16)

Původní název: Touched

Režie: Timothy Scott Bogart

Scénář: Timothy Scott Bogart

Produkce: Marvin V. Acuna, Randy Becker, Jenna Elfman, Dave Moorman, Mark Noad, Jennifer Schaefer, Grazka Taylor

Hudba: Trevor Howard, Chris Seefried

Kamera: Irv Goodnoff

Střih: Martin Apelbaum

Kostýmy: Wendy J. Greiner

Společnost: Grazka Taylor Productions / Acuna Entertainment / North by Northwest Entertainment

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Jenna Elfman (Angela Martinová), Randall Batinkoff (Scott Davis), Samantha Mathis (Jeannie Batesová), Bruce Davison (Robert Davis), Diane Venora (Carole Davisová), Mina Badie (Lexi Davisová), Sam Anderson (Dr. Reynolds), Kimberly Scott (Gladys), Frederick Koehler (Thomas Martin), Charlie Lea (Kyle Davis), Alycia Adler (Riley Randolphová), Benjamin Burdick (pracovník v nemocnici), Ron Harper (Dr. Daniels), Elizabeth Ochsner (Beth Randolphová), Melissa Stone (zdravotní sestra), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Nastavení titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3 (takže nejen bez originálního znění, ale podle imdb.com 1,85:1, takže opět a zase ořez)

Bonus: z naší nabídky, žhavé novinky