DVD HIT – Fantomas kontra Scotland Yard

 

Další pokračování edice Intersonicu s názvem DVD HIT vyšlo dnes ve středu 12. prosince 2007 a s číslem 07/2007 je to film Fantomas kontra Scotland Yard. Cena 49,- Kč

 

 

Šarmantní novinář Jean Marais a neurotický komisař Louis de Funés. Kdo komu vlastně překáží při chytání zločince světového formátu? 

 

Fantomas vymyslel další pekelný kousek! Nejbohatším lidem světa dá na vybranou: Buď život, nebo tzv. daň z práva na život. 

 

Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lordem Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poté, co se dostatečně natrápil Francouze, změní Fantomas na čas revír a přesune své aktivity do Anglie. Jeho cílem se stanou nejbohatší Angličané, pro které si připravil speciální nabídku. Jeho první obětí se stane lord Mac Rashley, třetí nejbohatší muž na světě. Pronikne do jeho kanceláře a předloží mu k podpisu smlouvu, podle které by měl zaplatit šest milionů dolarů jako daň za právo na život. Pokud zaplatí, už nikdy o Fantomasovi neuslyší, pokud nezaplatí zemře.

 

Mac Rashley ví, že úhlavními nepřáteli Fantomase jsou francouzský komisař Juve a novinář Fandor. Pozve je proto k sobě na zámek do Skotska. Společně s nimi se tu scházejí také nejbohatší muži Anglie, kterým Fantomas také nařídil zaplatit. Mají hledat řešení, jak se Fantomase zbavit. Lord Mac Rashley vymyslí plán, jak zločince dostat do pasti, kterou se stává celý jeho zámek i s komisařem Juvem, Fandorem a jeho snoubenkou jako návnadou. Ale i Fantomas má svůj plán. Protože Mac Rashley nezaplatil požadovanou částku, vzal si Fantomas jeho život a také tvář. S dokonalou maskou Mac Rashleye se účastní honu pro všechny pozvané. Netuší, že lordova manželka se chce manžela zbavit, a že vraždu má právě na honu provést lordův tajemník André. V souboji muž strhne Fantomasovi masku a zaplatí za to životem. Je však pozdě, Fandorova snoubenka Helena vše viděla. Fantomas ji pronásleduje, ale v poslední chvíli zasáhne Fandor a zachrání ji. Společně se pokusí proniknout do zámku a odhalit Fantomase. V tu nejméně vhodnou chvíli však zasáhne komisař Juve, samozřejmě tím nejméně vhodným způsobem.

 

 

 

Žánr: Komedie / Dobrodružný / Krimi / Fantasy

Země původu: Francie / Itálie

Rok výroby: 1966

Originální název: Fantômas contre Scotland Yard

Délka: 97 minut

Světová premiéra: 16. března 1967 – Francie

Režie: André Hunebelle

Námět: Pierre Souvestre, Marcel Allain (román)

Scénář: Jean Halain, Pierre Foucaud

Produkce: Paul Cadéac, Alain Poiré

Hudba: Michel Magne

Kamera: Marcel Grignon

Střih: Pierre Gillette

Kostýmy: Mireille Leydet

Společnost: P.A.C. / Fair Film / Gaumont International

Natáčeno: Skotsko, Velká Británie

Hrají: Jean Marais (Fantômas / Fandor), Louis de Funes (komisař Juve), Mylene Demongeot (Hélène), Françoise Christophe (Lady Rashleyová), Jean-Roger Caussimon (Lord Rashley / Fantômas), Robert Dalban (ředitel novin), André Dumas (Tom Smith), Max Montavon (Alexandre), Rita Renoir, Jean Ozenne (Albert), Henri Serre (André Berthier), Jacques Dynam (Bertrand), Henri Attal (Godfrey), Antoine Baud (William), Guy Delorme (mafiánský šéf), Hubert de Lapparent (Richard), Bob Lerick (mafián), Rico López (mafián), Paul Pavel (mafián), Michel Thomass (maharádža), a další  

 

 

 

Údaje o DVD:

 

 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 CZ, French

Titulky: česky  

 

 

Obraz: barevný 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)  

Bonus: trailer, fotogalerie, filmografie