Codi – Tajný život starověkých vladařů (1. díl) – Králové a královny Anglie

Vydavatelství Codi na svých stránkách odtajnilo další ediční plány a zveřejnilo, že v úterý 24. listopadu 2009 můžeme čekat zahájení dalšího dokumentárních cyklu snad stále za 49,- Kč. Ke koupi bude Tajný život starověkých vladařů (1. díl) – Králové a královny Anglie. Úžasná odhalení soukromých životů starověkých vladařů.

V dnešní době to slavní lidé nemají jednoduché. Je tu příliš mnoho senzacechtivých fotoreportérů a zpravodajů, kteří čekají na to, až do světa vypustí senzační zprávu o každém jejich nepatrném prohřešku.

 

Ti, co nám vládli v minulých dobách, takové problémy samozřejmě řešit nemuseli. Ale představte si, jaké by to bylo, kdyby se současným médiím podařilo proniknout do detailů jejich soukromých životů. Představte si paparazzi, jak sledují šíleného římského císaře, zkorumpovaného papeže, homosexuálního krále nebo transvestitního faraona. Dále si již raději nic nepředstavujte. Nyní budou mít tu možnost moderní média, která nám odhalí soukromé životy starých vládců.

 

I. díl – Králové a královny Anglie:

 

Co by dnešní noviny a televize udělaly s informacemi o důvěrném příteli královny Viktorie Johnem Brownem, kterého jí jako osobního průvodce doporučil sám její manžel princ Albert? Jak by se asi vypořádaly s dováděním Eduarda II., prvního otevřeně homosexuálního krále Anglie, který si během svého života vydržoval postupně dva milence a zahrnoval je láskou, vysokými úřady a pozemskými statky? Jak by naložila média se zadluženým Jiřím IV., který pil, nevázaně se bavil s milenkami, bral drogy a choval se hrubě ke své ženě, kterou dokonce nepustil ani na svoji korunovaci? A je nějaká podobnost mezi osudy a činy těchto panovníků k těm současným vládnoucím a panujícím celebritám?

 

Údaje o DVD:

Původní název: Private Lives of the Kings and Queens of England

Délka: 50 minut (48:06)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: