DVD edice – Operace Corned Beef

Šestici titulů, která pravidelně každý měsíc vychází v DVD edici magazínu, v prosinci uzavírá film Operace Corned Beef. Špionážní komedie, ve které manželské závazky ustupují vyšším zájmům. Cena 99,- Kč.

Drsný špión zvaný Žralok se vrací do Francie splnit další tajné poslání a netuší, že jeho skoromanželka, také špiónka, svým vlastním tělem právě hájí zájmy Francie. Ve hře je supertajná zbraň, ale zároveň superblbec, jehož manželka je nechtěným aktérem nezákonného obchodu. A o to jde, pomocí krásné Isabelly Jeana-Jacquese na chvíli odklidit z cesty. Právě na něj narazí Žralok, a to zdaleka neví, že on je tím státním zájmem jeho krásné snoubenky Isabelly. Začíná excelentní honička plná omylů, nedorozumění a mužné síly Jeana Rena, věčně nedovtipného Christiana Claviera a úžasného komediálního talentu Valerie Lemercierové.

Přední francouzský špión, kapitán Philippe Boulier, jehož výstižné krycí jméno je Žralok, sleduje v kolumbijské Bogotě jihoamerického obchodníka se zbraněmi Zargase, který se chystá v Paříži koupit plány supertajné zbraně prostřednictvím německého konzula Burgera a zrádce z blízkého okolí francouzského prezidenta. Jeho podřízený Georges mezitím s pomocí snubního prstýnku odposlouchává na německém konzulátu nic netušící tlumočnici Marii Laurence Graninskou. Ta však hodlá strávit víkend oslavou výročí svatby se svým manželem, což by mohlo celou špionážní operaci zmařit. Žralok proto nařídí, aby na konzulát byl umístěn další odposlech a současně chce, aby na jejího manžela byla nasazena agentka, která by ho svedla a zmařila tak chystané výročí. Sám se rozhodne neprodleně vrátit do Francie. Už na letišti ho však čekají nepříjemnosti.

Dozví se, že Georges byl zabit a šéf kontrarozvědky generál Moulin Žraloka varuje, aby se jeho lidem nepletl do cesty. Na schůzce se svým šéfem, prezidentem a ministry obrany a vnitra, přednese Žralok zprávu. Prezident další akci zakáže. Ministr vnitra však tajně Žralokovi nařídí, aby dál diskrétně v akci pokračovali. Ten se doma krátce setká se svou snoubenkou Isabellou, která je rovněž špiónkou. Netuší, že právě ona byla nasazena, aby svedla Jeana-Jacquese Granianského, se kterým se právě chystá na víkend do Benátek. Po agenty záměrně prozrazené nevěře se Jean-Jacques chce usmířit s manželkou a vydá se za ní na konzulát. Žralok musí poslat do akce korpulentní agentku, aby jeho záměr překazila, což se jí podaří. Muž je z konzulátu vyhozen a zbit ochrankou.

Ujme se ho Žralok, alias dr. Tissot, který ho ošetří a pak ho jeho novým vozem veze na místo setkání s jeho milenkou. Teprve tady překvapené pozná, že splněním jeho rozkazu byla pověřena Isabella. S největším úsilím ovládne výbuch žárlivosti a odveze dvojici na letiště. Nakonec však dvojici zabrání v odletu, protože jeho žárlivost je přece jen o něco silnější než služební povinnosti. Když dostane zprávu o Zargasově příletu, vydá se ho v doprovodu ostatních sledovat. Jsou však odhaleni a napadeni Zargasovou ochrankou. Podaří se jim uniknout, Granianského nové auto je však přitom zcela zdemolováno. Generál Mass Žraloka odvolá a vedením celé akce pověří Isabellu. Situaci navíc komplikuje generál Moulin a jeho muži, kteří se agentům neustále snaží překazit plány.

Pokusí se zatknout Žraloka, chytí Isabellu i Moniku. A tak nakonec jediným, kdo ví o místě Zargasovy schůzky s tajemným zrádcem je Jean-Jacques, kterému to prozradila manželka. Ten nehodlá agentům, kteří mu tak nevybíravě zasáhli do života, prozradit důležitou informaci zadarmo.

Žánr: Akční / Komedie / Romantický

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1991

Délka: 103 minut

Originální název: L‘ Opération Corned-Beef

Světová premiéra: 6. února 1991 – Francie

Režie: Jean-Marie Poiré

Námět: Christian Clavier

Scénář: Jean-Marie Poiré

Produkce: Alain Terzian

Hudba: Eric Levi

Kamera: Jean-Yves Le Mener

Střih: Catherine Kelber

Kostýmy: Sophie Marcou, Sylvie Marcou

Společnost: Alter Films / Gaumont Production / TF1 Films Production / Alpilles Productions / Amigo Productions

Hrají: Christian Clavier (Jean-Jacques Granianski), Jean Reno (kapitán Philippe Boulier – Squale / Žralok), Isabelle Renauld (Isabelle Fournierová), Valérie Lemercier (Marie-Laurence Granianskiová), Jacques François (generál Masse), Mireille Rufel (Garcia), Marc de Jonge (konzul Burger), Jacques Dacqmine (generál Moulin), Jacques Sereys (ministr obrany), Jean-Marie Cornille (Froment), André Schmit (Zargas), Raymond Gérôme (špfér), Philippe Laudenbach (ministr vnitra), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9 (2,35:1 anamorfní)

Bonus: fotogalerie