Blesk pro ženy – Duhový had

Protože v pondělí vyšel dvoudílný romantický televizní příspěvek na jednom DVD, lze očekávat, že Blesk pro ženy i další pondělí 30. listopadu 2009 za 49,- Kč natěsná dílo Barbary Wood na jeden disk. S číslem 2 by to tentokrát měl být Duhový had. Příběh ženy, která se vydala do Austrálie objevit tajemný kus země a nalezla lásku a štěstí. Tentokrát na imdb.com skóre 3,6 z 10 pomocí 42 hlasů. A opět ve vysílání stanice TV Barrandov. Dlouhá cesta za naplněním osudu.

Dvoudílná minisérie nás zavede do divokého nitra Austrálie. Právě sem přijíždí mladá Angličanka Joanna Williamsová, aby zde po smrti své matky, mající k této zemi zvláštní vztah, pátrala po podivném dědictví. Je to pouhý kousek země, který však není na žádné mapě.

Při svém příjezdu do neznámé země potkává mladého farmáře Erica s malým chlapcem Adamem, osiřelým příbuzným. Joanna po krátké společné cestě přijímá Ericovu velkorysou nabídku zůstat na jeho farmě jak dlouho chce a jeho pomoc při hledání po místě, kde leží její dědictví.

Zatímco mu tedy Joanna pomáhá se zakřiknutým chlapcem Adamem, Eric pátrá po tajemství neobvyklého dědictví. Mezitím se snaží dostát svým závazkům k půvabné snoubence Pauline, která stále více touží po vdavkách.

V Joanně, která si lidi v kraji získává svými bylinkami a léčivými recepty, vidí nečekanou konkurenci. Mezitím se na Ericově farmě odehrávají tajemné až mystické věci… Pouť, která Joannu čeká, bude daleká a strastiplná.

Mistrná vypravěčka Barbara Woodová se vydává za tajemstvím rodinné kletby, kterou zatím nikdo nedokázal porušit.

Zadní strana

Žánr: Romantický / Drama

Země původu: Německo

Rok vzniku: 2001

Délka: dohromady 172 minut (1. díl 84:52, 2. díl 86:21)

Původní název: Traumzeit

Světová premiéra: 15. ledna 2001 – Německo

Premiéra v kinech ČR: 30. září 1999

Režie: Heidi Ulmke

Námět: Barbara Wood (román)

Scénář: Gabriele Kister

Produkce: Beate Balser, Michael Smeaton, Heidi Ulmke

Hudba: Hans Günter Wagener

Kamera: Nino Gaetano Martinetti

Střih: Gerd Berner

Kostýmy: Graham Purcell

Zvuk: Paul Clark, Arne Dammann

Společnost: Zweites Deutsches Fernsehen

Hrají: Alexandra Kamp-Groeneveld (Joanna Williamsová), Hardy Krüger Jr. (Eric Westbrook), Mariella Ahrens (Pauline Downsová), Harry Blank (Frank Downs), Anne Brendler (Ivy Dearbornová), Warren Owens (Ezekiel), Victor Parascos (Colin McGregor), Maria Tusa (Sarah), Aash Aaron (Miles), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný