Vapet vás baví – Milionová pojistka

Zatímco KaB Music před časem od tohoto italského komika odbočilo k sérii zfilmovaných literárních předloh, Vapet nabízí ve čtvrtek 26. listopadu 2009 za 48,- Kč v edici Vás baví možnost si ho opět připomenout ve filmu Milionová pojistka. V některých zdrojích je film uváděný s názvem Jak je těžké dobrodružství. Paolo Villaggio v další bláznivé italské komedii.

Spáchat pojišťovací podvod není žádná legrace. Zaprvé je to samozřejmě nelegální a zadruhé je potřeba, pokud se na něm podílí víc lidí, aby jeden z nich nebyl naprosto neschopný.

 

Pan Racca si vybral jako spojence svého švagra, doktora Zappiho. Ten má zařídit, aby se loď jménem Julia potopila a vše vypadalo jako nehoda.

Takže je třeba najít kapitána, dopravit ho kamsi na africké pobřeží, posadit na loď, nezapomenout mu dát záchranný člun a hlavně s ním nenastoupit na palubu.

 

A to je právě kámen úrazu. Zappi na loď nastoupí a ještě předtím nechá mnicha, který nosí smůlu, aby ji pokřtil.

Další z filmů, který je zřejmě u nás neznámý, minimum informací, žádná hodnocení, žádné komentáře, tak si to můžeme vynahradit alespoň dostatkem fotografií z filmu.

Žánr: Komedie  

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1988

Délka: 92 minut

Původní název: Com’è dura l’avventura

Světová premiéra: 23. prosince 1987 – Itálie

Režie: Flavio Mogherini

Scénář: Flavio Mogherini, Alessandro Bencivenni, Domenico Saverni, Flavio Mogherini

Produkce: Augusto Caminito, Francesco Casati

Hudba: Lanfranco Perini

Kamera: Carlo Carlini

Střih: Adriano Tagliavia

Kostýmy: Maria Grazia Pera

Společnost: Reteitalia / Scena Film

 

 

 

Hrají: Paolo Villaggio (doktor Gianni Zappi), Lino Banfi (Piero Bigazzi), Gastone Moschin (Oreste Raccà), Flavio Bucci (Padre Ribaldo), Alessandro Haber (Hahmed Poggi), Brigitta Boccoli (Crista), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný