Blue Sky – Velký den slečny Pettigrewové

V seznamu připravených titul Blue Sky je na čtvrtek 26. listopadu 2009 za 49,- Kč film Velký den slečny Pettigrewové. Lahodný koktejl romantiky a komedie – každá žena by chtěla prožít takový den.

Důmyslná a hřejivá romantická komedie o slečně Guinevere Pettigrew, která neprávem přijde o svou práci a začne se vydávat za profesionální osobní asistentku.

 

 

Nastoupí u známé a bohaté zpěvačky Delysi Lafosse, se kterou se velmi rychle spřátelí.

 

 

Své nové přítelkyni pomáhá v komplikovaných profesních i milostných vztazích a zároveň se učí pohybovat v prostředí „vyšší společnosti".

 

 

Obě přítelkyně se vzájemně podporují v rozhodnutí vydat se na cestu za svým snem.

 

 

Diváci se shodují v tom, že kostýmy, kulisy plus dokonalá hudba tento retro film činí velmi příjemným. A že začátek filmu je nejlepší a pěkně odsýpá. Ovšem polovině vadí přeslazenost, jednoduchost, předvídatelnost, happy-end a hlavně Frances McDorman.

 

Žánr: Komedie / Drama / Romantický

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 92 minut

Původní název: Miss Pettigrew Lives for a Day

Světová premiéra: 7. března 2008 – USA

Režie: Bharat Nalluri

Námět: Winifred Watson (román)

Scénář: David Magee, Simon Beaufoy

Produkce: Nellie Bellflower, Jane Frazer, Stephen Garrett, Maggi Townley, Paul Webster

Hudba: Paul Englishby

Kamera: John de Borman

Střih: Barney Pilling

Kostýmy: Michael O’Connor

Společnost: Keylight Entertainment Group / Kudos Productions Ltd. / Twins Financing

Natáčeno: Ealing Studios, Ealing, Londýn, Velká Británie / Pimlico, Londýn, Velká Británie / Savoy Hotel, Strand, Londýn, Velká Británie / Theatre Royal, Drury Lane, Covent Garden, Londýn, Velká Británie / Westminster, Londýn, Velká Británie / Whitehall Court, Whitehall, Westminster, Londýn, Velká Británie

Hrají: Frances McDormand (slečna Guinivere Pettigrewová), Amy Adams (Delysia Lafosseová), David Alexander (Chestnut Seller), Clare Clifford (Margery), Christina Cole (Charlotte Warnerová), Stephanie Cole (slečna Holtová), Beatie Edney (paní Brummeganová), Shirley Henderson (Edythe Dubarryová), Ciarán Hinds (Joe Bloomfield), Sarah Kants (Annabel Darlingtonová), Sally Leonard (žena na nádraží), Katy Murphy (asistentka slečny Holtové), Lee Pace (Michael Pardue), Tom Payne (Phil Goldman), Tim Potter (majitel nočního klubu), Matt Ryan (Gerry), Mark Strong (Nick Cordorelli), Mo Zinal (Lenny), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk:

Titulky:

Obraz: barevný (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: