Filmexport Home Video – Samurajský meč – Legenda, která přežila staletí

Nejdřív něco málo o meči obecně, ve středu 2. prosince 2009 pak Filmexport Home Video věnuje pozornost jednomu přeslavnému zástupci – Samurajský meč – Legenda, která přežila staletí vychází za 49,- Kč.

Samurajský meč vládl japonským bojištím po více než tisíc let, v nepřátelích budil strach i hrůzu a dal vznik novému duchovnímu stylu života, jenž přetrval až do současnosti.

 

Samurajové, v překladu „ti, kteří slouží“, spatřili světlo světa v 10. století. Jejich moc i prestiž brzy vzrostla natolik, že začali požadovat zbraň, která by dostála jejich hrůzostrašné pověsti.

 

A právě tehdy se v dílnách mečířských mistrů podařilo ukout bez moderních nástrojů či vědeckých metod meč, jenž byl dokonalým spojením rovnováhy, umělecké krásy, výjimečné pevnosti i nebývalé ostrosti. Pověst této nové zbraně, jež hravě dokázala rozetnout člověka od hrdla až po slabiny, se vzápětí rozšířila i do sousedních zemí.

 

 

Prostřednictvím rozhovorů, historických rekonstrukcí i neuvěřitelné 3-D počítačové grafiky odhalíme skrytá tajemství samurajského meče.

 

Originální název: Samurai Sword: The Making of a Legend

Země původu: Velká Británie

Doba vzniku: 2006

Délka: 50 minut

Výroba: Colin Barratt

Režie: John Wate

Kamera: Phil Bradshaw, Richard Carol, Will Morris, Michael Nauroth

Hudba: Guy Dagul

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný

Bonus: