Vapet dětem – Romeo a Julie

Řekne-li se dvojice jmen Romeo a Julie, každému se většinou vybaví klasická tragédie od anglického dramatika Williama Shakespeara. V tomto případě se však jedná o milence nikoli lidské, ale tulení. Od soboty 22. prosince 2007 na novinových stáncích. Cena 38,– Kč.

Tulení slečna Julie je zamilovaná do syna znepřáteleného rodu, Romea. Protože mezi jejich rodinami panuje nenávist, musí svou lásku skrývat. Když Juliin otec vybere pro svou dceru ženicha, knížete rypoušů sloních, je potřeba vymyslet plán, jak svatbě zabránit, aby Romeo a Julie mohli být spolu. Za pomoci přátel překonají tito dva zamilovaní tuleni všechny problémy a nakonec se podaří i ukončit nepřátelství mezi oběma rodinami. A aby byl konec pro všechny šťastný, ani kníže nezůstane na ocet.

Do animované verze přepracovaný klasický příběh Williama Shakespeara – Romeo a Julie, tentokrát ve zvířecím obsazení a s lepším koncem určený pro celou rodinu. Romeo, syn Monteka a Julie, Kapuletova dcera, se do sebe zamilují na večírku uspořádaném Kapuletovými. Jejich lásce však bráni nepřátelství obou rodů. Romantický příběh o lásce dvou, tentokrát tuleňů. Přes nesouhlas rodičů se do sebe zamilují. Juliin otec přislíbil ruku své dcery obludnému mroži. Julie proto předstírá smrt, aby mohla být znovu se svým milovaným Romeem. Plán sa ale nezdaří. Zamilovaná dvojice bude potřebovat pomoc od přátel – otce Lawrence a Pusinkující rybky. Světoznámy příběh o lásce a předsudcích, tentokrát pod hladinou oceánu.

DVD má poměrně kvalitní obraz i zvuk. Bohužel se jedná opět o EcoDisc, takže majitelé slotových mechanik zase ostrouhají.

Originální název: Romeo & Juliet: Sealed with a Kiss
Země původu: USA
Žánr: animovaný, pohádka, pro děti
Délka: 76 minut
Studio: Phil Nibbelink Productions

Zvuk: Česky 2.0, slovensky 2.0, anglicky 2.0
Typ disku: DVD5
Obraz: barevný, 4:3, PAL
Omezení: EcoDisc
© Marvista Enternaiment