Atypfilm – Falco

Atypfilm patří k těm, jejichž web při zveřejňování informací o plánovaných titulech není příliš spolehlivý. Zatímco v tuto chvíli stále vězí v listopadu, na pultech se nám dnes ve středu 2. prosince 2009 za 69,- Kč připomíná v roce 2008 do kin uvedeným filmem Falco. Struhující příběh vzestupu a pádu rakouské popové hvězdy Hanse Hölzela, známého po celém světě pod jménem FALCO, který neodkrývá jen zákulisí showbusinessu, ale nabízí i pohled na soukromí život této rakouské legendy.

Příběh začíná a končí 6. února 1998. Hans Hölzel sedí zfetovaný ve svém autě v Dominikánské republice, z přehrávače duní jeho vlastní hudba a hlavou mu letí v několika posledních minutách před smrtí životní sebedestruktivní příběh.

 

 

Katapultuje ho do hudebních začátků až k zásadnímu rozhodnutí: přijetí uměleckého jména, se kterým zažije raketový vzestup i hluboký pád. Falco funguje jako dvousečná zbraň: sláva a obrovský úspěch; songy "Der Kommissar" a "Jeanny" obletí svět a hit "Rock me Amadeus" je prvním německy zpívaným singlem v historii, který vyhrává americkou hitparádu.

 

 

Je to však zároveň temná stránka duše, pan Hyde, který s Hansem Hölzelem zmítá mezi slabochem a arogantním blbcem, mezi triumfem a porážkou, rodinou a životem utopeným v chlastu, drogách a děvkách. Falco, to je věčný hledač úspěchu, před kterým se pak musí skrývat. Potřebuje obdiv a pozornost, ale je pořád zranitelnější, hledá stále nová a nová útočiště, až se nakonec ocitá úplně sjetý a namol ve svém autě, na jednom parkovišti v Dominikánské republice, kde jeho život ve vteřině končí.

Žánr: Hudební / Biografický / Drama

Země původu: Německo / Rakousko

Rok vzniku: 2008

Délka: 109 minut

Původní název: Falco – Verdammt, wir leben noch!

Světová premiéra: 7. února 2008 – Rakousko

Premiéra v kinech ČR: 13. listopadu 2008

Režie: Thomas Roth

Scénář: Thomas Roth

Produkce: Rudolf Culka, Ferdinand Dohna, Andreas Kamm, Jan Mojto, Kurt J. Mrkwicka

Hudba: Lothar Scherpe

Kamera: Jo Molitoris

Střih: Bernhard Schmid

Kostýmy: Erika Navas

Společnost: MR Filmproduktion / EOS Entertainment

Natáčeno: Dominikánská republika / Graz, Styria, Rakousko / Los Angeles, Kalifornie, USA / Lower Austria, Rakousko / Vienna, Rakousko

Hrají: Manuel Rubey (Johann ‚Falco‘ Hölzel), Nicholas Ofczarek (Markus Spiegel), Christian Tramitz (Horst Bork), Patricia Aulitzky (Jacky), Susi Stach (Maria Hölzelová), Arno Frisch (Alois Hölzel), Markus Mössmer (Hansi Lang), Martin Loos (Billy Filanowski), Christoph von Friedl (Thomas Rabitsch), Julian Sharp (Robert Ponger), Nina Hartmann (Elke), Doris Golpashin (Chouchou), Sunnyi Melles (prostitutka), Heribert Sasse (Arzt), Michael Kreihsl (číšník), Grace Jones (číšnice), Alexander Jagsch (redaktor Ö3), Stefanie Dvorak (moderátorka Ö3), Dorian Steidl (reportér Steiermark), Mola Adebisi (Viva-VJ), Jim Libby (moderátor MTV), Marjan Shaki (moderátorka ZDF), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: ?