Blue Sky Film – Zakázané království

Máme tu nový fenomén. Platinová edice je určena „náročnějším" divákům už vzhledem ke své nepopulární ceně 99,- Kč. Ovšem řadí se k tomu druhu jako BSG či Romantická edice Aha! – hlavní náročnost totiž bohužel spočívá v tom, že je takřka nemožné příslušný titul na pultech sehnat. Dnes ve čtvrtek 3. prosince 2009 uvádí Blue Sky Film druhý z disků zmíněné edice Zakázané království.

Nejlepší výpravný film o bojovém umění.

 

Sedmnáctiletý Jason Tripitikas, americký teenager, má stěny ložnice pokryté plakáty hvězd kung fu filmů. Často sní o Opičím králi a je stálým zákazníkem v obchodě v čínské čtvrti, který provozuje podivný slepý stařec, zvaný Starý Hop, kde nakupuje levná DVD s kung fu filmy.

 

 

Jednoho dne tam objeví hůl bo, zdobenou figurkou opice, přesně takovou, jakou v jeho snech užívá Opičí král. Hop mu prozradí, že hůl není na prodej, protože je v obchodě už přes sto let. Měl si pro ni dojít kdosi, kdo ji vrátí jejímu právoplatnému majiteli, ale nikdo si ji dosud nevyzvedl.

 

O něco později donutí banda pouličních výtržníků Jasona, aby jim pomohl vloupat se do Hopova obchodu. Jeden z nich Starého Hopa postřelí. Umírající Hop vtiskne Jasonovi hůl do ruky a požádá ho, aby ji vrátil jejímu majiteli. Jason při úprku před střelcem spadne ze střechy a hůl přitom pevně svírá v rukou.

 

 

Když se probere, zjistí, že se společně s holí ocitl v minulosti, ve vesnici ve staré Číně. A záhy zjišťuje, že jejím majitelem skutečně není nikdo jiný než Opičí král, vězněný Nefritovým válečníkem, a vydává se na strastiplnou cestu za jeho záchranou a naplněním Hopova posledního přání.

 

Setkává se s opilcem a mistrem kung-fu Lu Yangem, s tajemným tichým mnichem a s překrásnou dívkou Zlatý vrabčák. Strhující dobrodružství může začít…

 

 

Diváci konstatují, že dvě největší legendy kung-fu filmů: Jet Li a Jackie Chan, se sešli v novém akčním filmu, který dopadl určitě mnohem lépe, než nedávný Boj.

 

Příjemná kung fu pohádka. Jde spíše o popkornovou zábavu s prvky sporadického humoru zaměřenou na masového diváka, nežli návrat nějaké legendy ze starých dob. Jet Li někdy i vypadá jako Opičí král, takže mu jeho postava sedla – a Jackie Chan je v rámci role opilce jako ryba ve vodě. Oba zahráli obstojně a je vidět, že jejich kung-fu jim ještě slouží.

 

Krabička

 

V úvodu disku jsou čtyři trailery na další chystané tituly – 30 dní dlouhá noc (14.1.2010), Spirit (14.1.2010), Vdaná snoubenka a District 9. Nabídka je ale daleko širší, jak je možné si ověřit na výše uvedeném odkazu edice.

 

Rozbalená krabička

Žánr: Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Romantický

Země původu: USA / Čína

Rok vzniku: 2008

Délka: 100 minut

Původní název: The Forbidden Kingdom

Světová premiéra: 4. dubna 2008 – USA

Premiéra v kinech ČR: 23. října 2008

Režie: Rob Minkoff

Scénář: John Fusco

Produkce: Nai Liang Chi, Raffaella De Laurentiis, Scott Fischer, Hester Hargett, Ryan Kavanaugh, David U. Lee, Philip Lee, Jason C. Lin, Michael Paseornek, Casey Silver, Solon So, Lynwood Spinks, Mathew Tang, Zhongjun Wang, Woo-ping Yuen, Billy Badalato

Hudba: David Buckley

Kamera: Peter Pau

Střih: Eric Strand

Kostýmy: Shirley Chan

Společnost: Casey Silver Productions / China Film Co-Production Corporation / Huayi Brothers / Relativity Media

Natáčeno: Anji bamboo forest, Jiangsu, Čína / poušť Gobi, Čína / Heng Dian, Čína / Hengdian World Studios, Heng Dian, Čína / Jiuzhaigou, Sichuan, Čína

Menu DVD 

Hrají: Jet Li (Opičí král / Tichý mnich), Jackie Chan (Lu Yan / starý Hop), Michael Angarano (Jason Tripitikas), Collin Chou (generál Nefritový válečník), Yifei Liu (Zlatý Vrabčák-dívka z čínské čtvrti), Bingbing Li (Ni Chang), Juana Collignon (dívka z jihu), Morgan Benoit (Lupo), Jack Posobiec (jižan), Thomas McDonell (mladý jižan), Zhi Ma Gui (stará žena), Shen Shou He (farmář), Bin Jiang (mladý vesničan), Shaohua Yang (bojovník), Yu Yuan Zeng (hostinský), Deshun Wang (Nefritový císař), Xiao Li Liu (matka královna), Xiao Dong Mei (hostinská), a další

 

Výběr kapitol

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky a mandarínsky, česky

Titulky: česky

Nastavení jazyka a titulků 

Obraz: barevný 16:9 (původně podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: Nebezpečná krása: Ženy ze "Zakázaného království" (ukázky z filmu, ukázky z natáčení, rozhovory, 5:47 min., anglicky s českými titulky), Objevování Číny: Jedinečné exteriéry "Zakázaného království" (ukázky z filmu, ukázky z natáčení, rozhovory, 8:08 min., anglicky s českými titulky), Filmování v Chinawoodu: Hengdian World Studios (ukázky z filmu, ukázky z natáčení, rozhovory, 7:41 min., anglicky s českými titulky), Opičí král a osm nesmrtelných: Čínská mytologie a umění kung-fu (ukázky z filmu, rozhovory, 9:14 min., anglicky s českými titulky), Kung-fu tým snů (ukázky z filmu, ukázky z natáčení, rozhovory, 10:41 min., anglicky s českými titulky)

Dostupné bonusy