Malý obchod hrůzy

V roce 1960 natočil režisér Roger Corman film Malý obchod hrůzy, který v Hollywoodu drží rekord za nejkratší natáčecí plán (film byl natočen za pouhé dva dny, přičemž své předchozí filmy natáčel v průměru zhruba za deset dnů!). Odhadované náklady na výrobu činily tomu odpovídajících 27 tis. USD. Pokud Vás krátká doba natáčení zaujala, film je aktuálně k dostání v prodejnách Levných knih za 49 Kč. Film má relativně slušné hodnocení, osobně jsem ho však neviděl.

Pro zajímavost, remake snímku natočil v roce 1986 režisér Frank Oz s herci jako Steve Martin či Bill Murray, toto zpracování získalo dvě nominace na Oscara za vizuální efekty a píseň „Mean Green Mother from Outer Space“.

Malý obchod hrůz (původně Malý obchod hrůzy)
(Little Shop of Horrors, The)

Žánr: komedie
Země původu: USA
Rok vzniku: 1960
Délka: 70 min.

Režie: Roger Corman
Hrají: Mel Welles, Dick Miller, Jonathan Haze, Jackie Joseph, Myrtle Vail, Karyn Kupcinet, Toby Michaels, Jack Nicholson

Americký snímek zrežíroval na počátku šedesátých let Roger Corman. Černobílá, leč žánrově spíše černá komedie zpracovává klasické téma masožravé rostliny, která se nenápadně propracuje až na potvoru úctyhodných rozměrů a požadavků (Feed me more!). V hlavní roli mírná morbidita a na poslech příjemná angličtina. Ve vedlejší roli debutující Jack Nicholson.