North Video – Na Brusel, Vávro! Na Brusel!

Že by někdo nevěděl, čím ten trh přeplácat? North Video v pondělí 7. prosince 2009 mělo podle novin vyrukovat za 49,- Kč se záznamem divadelní hry F. R. Čecha Na Brusel, Vávro! Na Brusel. Jenže skutek utek‘ a kde nic, tu nic. A titul se znovu objevil v přehledech, tenokrát s datem vydání 12. prosince 2009 – a v sobotu opravdu vyšlo.  

 

Vydavatel tvrdí:

 

Nabízíme záznam divadelního představení, které je vtipnou politickou satirou. Nemíří nalevo ani napravo a ukazuje idioty, se kterými se v životě divák setkává na každém kroku. Veselohra z pera Františka Ringo Čecha o blbcích kolem nás.

 

Umělecká agentura, která představení nabízí, o něm uvádí:

 

Vlastenecká komedie F. R. Čecha se zpěvy a tanci o lásce nezbedného poslance ke krásné missce a šlechetném prezidentovi.

 

Nově zvolený poslanec do parlamentu v Kocourkově Václav čeká na svůj vlak a loučí se s přítelem Toníkem – předsedou strany Poctivého demokratického bohatství, za kterou byl Václav zvolen. Když na nádraží rozmlouvá s hostinským Palivcem, přichází překrásná miss Kocourkov a televizní rosnička Máňa, provázená svojí nerozlučnou přítelkyní Marcelou.

 

Oba mladí lidé se do sebe zamilují a rozhodnou se, že spolu utečou, schovají se před světem a budou žít jen a jen se svojí velikou láskou.

 

Když Václav odchází vrátit poslanecký mandát, přichází do hostince bankéř a burzián Daniel, obchodník s topnými oleji, nečestný člověk, zhýralý a zvrhlý boháč, zamiluje se do Máni a naruší její čistou duši a panenské představy o věrnosti mnoha dary a penězi. Těmto svodům nebohá a nezkušená Máňa podlehne.

 

Oba milenci (Máňa a Václav) žijí na golfu mezi boháči a jsou šťastni. Do děje zasahuje předseda strany Toník, který naléhá, aby se Václav vrátil do politiky a sloužil vlasti. Získá dokonce od Čečenců z Kremelského mauzolea ukradeného Lenina.

 

Když se finanční situace mladých milenců zhorší, přijme Máňa nabídku bankéře Daniela, aby žila v jeho vile s tučnou rentou. Pouze nouze donutí oba mladé lidi, aby nabídku přijali a vymyslí chytrý plán, kdy s Máňou bude ve vile též Václav, vydávající se za jejího bratra, prostého dudáka z Chodska. Tak se taky stane!

 

Přítelkyně Marcela ze závisti zrazuje svoji nejlepší kamarádku. Nešťastná Máňa ze zoufalství svádí italského diplomata hraběte Cornuta, který jejímu kouzlu též podlehne a šílený láskou přichází si pro ni, aby jí odvezl do slunné Itálie. Máňa šílí, protože její srdce a duše patří Václavovi, pouze tělo hřeší a to vydatně!

 

Marcela vyzradí její poměr s hrabětem Cornutem i Václavem panu bankéři Danielovi. Zhrzený hrabě Cornuto vyzývá Máňu na souboj a též Václav vyzývá olejového magnáta Daniela. Schyluje se k masakru.

 

Do toho svádí úspěšně Máňa předsedu strany Toníka a Marcela to opět udá Václavovi. Válka je na spadnutí. Těsně než promluví zbraně je s okamžitou platností odvolán hrabě Cornuto do Itálie, aby se zodpovídal před Benitem Musolinim za své nemravné chování a ztrátu Sicilie.

 

Do všeobecné vřavy přichází prezident republiky Kocourkov a nastoluje ve společnosti soulad, mír a lásku. Když už je téměř vyhráno přichází nečekaně komisař EU pro Kocourkov Dr. Kurve, vyhrožuje a trestá Čechy za neplnění usnesení a nařízení EU! Prezident republiky je však chytrý a Češi nad EU zvítězí! Dr. Kurve zahanben prchá. Všichni se vezmou a pravda a láska zvítězí v Kocourkově nad lží a nenávistí!

 

A ještě něco z obalu:

 

Lež a nenávist dostane od pravdy a lásky tak strašně do držky, že se z toho posere! (Váš F. Ringo Čech).

 

Vlastenecká komedie se zpěvy a tanci o statečném boji Čechů proti bruselské tyranii.

 

Tato komedie je velmi tvrdou politickou satirou na současné poměry a situaci na české politické scéně. Nemíří nalevo ani napravo a ukazuje idioty, se kterými se v životě divák střetává na každém kroku. Vystupují v ní blbci z celého širokého politického spektra. Pavel Dostál svého času o hře prohlásil, že je nejvydařenější svého druhu u nás. Není tu nic podobného, co by potěšilo diváka vtipnou komedií o blbcích kolem nás a našem společném soužití s nimi. Spokojený divák si ze hry odnáší naději, že Češi a Moraváci šťastně přečkají čas prvobytně pospolné tržní ekonomiky, za okny zuřící demokracie a bruselského útisku úřednickou tyranií! 

 

Hrají: František Ringo Čech, Jaroslav Sypal, Petr Jančařík, Pavel Novotný, Milan David, Bára Štěpánová, Martha Olšrová, Petr Martinák, a další

 

Zadní strana obalu 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky  

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: z naší nabídky, nejen pro nejmenší