Blesk – Děti z ostrova pokladů 2

Blesk nabídne v úterý 3. června 2008 za 44,– Kč pokračování příběhu, vydaného již v dubnu – Děti z ostrova pokladů 2, někde uváděno s podtitulem „Obluda z ostrova“. Je tedy možné, že již tehdy zmiňované třetí pokračování je také na cestě.

Jsou tu další prázdniny a letní tábor na Ostrově pokladů, který postavili a vedou stárnoucí excentrický vynálezce Conrad Dawson a jeho manželka Wendy, se opět otevírá, aby přivítal děti ze všech koutů celého světa. Někteří z nich jsou staří známí, jako třeba patnáctiletý Charlie Forest, někteří jsou tu poprvé a exotický ostrov s velmi netradičně pojatým táborem na ně udělá patřičný dojem. Tentokrát je pojat v hollywoodském stylu a děti tu čeká zábavné natáčení filmů.

Jenže ani tentokrát se pobyt neobejde bez potíží. Jednak je tu zakřiknutý čínský chlapec Chang, který si jen těžko hledá mezi ostatními dětmi přátele a stane příčinou několika konfliktů, jednak je to narůstající napětí mezi chlapci a dívkami, které hrozí přerůst ve vážný rozkol.

Jenže pak se objeví obrovská mořská příšera, která začne ohrožovat jejich životy i budoucnost tábora a všichni jsou nuceni spolupracovat. Jedno z dětí zjistí, že netvor patří k dávno vyhynulému druhu dinosaurů a chová se agresivně proto, že je to samice, matka, která nedávno ztratila své mládě.

Pokud chcete, věřte reklamnímu sloganu – údajně se v tomhle filmu plném akce a napětí střetává Jurský park a Chitty Chitty Bang Bang se spoustou speciálních efektů – rozhodnutí o koupi je na vás…

Žánr: Rodinný / Dobrodružný

Země původu: Nový Zéland

Rok vzniku: 2004

Délka: 83 minut

Původní název: Treasure Island Kids: The Monster of Treasure Island

Režie: Michael Hurst

Scénář: Gavin Scott

Produkce: Ursula Adeane, Dale G. Bradley, Grant Bradley, Carlo Dusi, Jozsef Fityus, Mark Huljich, Steven Paul, Cassandra Sigsgaard

Hudba: Bruce Lynch

Kamera: Renaud Maire

Společnost: Daybreak Pacific

Natáčeno: Nový Zéland

Hrají: Beth Allen (Ellie), David Aston (policejní seržant), Grant Bridger (prof. Kozinski), John Callen (Conrad), Barry Duffield (Dr. Polton), Jack Hurst (Tyler), Michael Hurst (Ferry), Sasha Tilley (Miranda), Nicko Vella (Charlie), Devon Wood (Barbara)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný