DVD HIT – Základní instinkt 2

Pokračování jednoho z největších hitů první poloviny devadesátých let na sebe nechalo čekat velmi dlouhou dobu. Sharon Stone se opět vrací, aby nás oblažila svými tělesnými vnadami, stejně jako mladého psychiatra, kterého na ni nasadil Scotland Yard. Sekáček na led, laškovné pokuřování cigarety a klamání tělem se opět dostávají na scénu. Ve filmu Základní instinkt 2 uvidíte Sharon konečně tak, jak jste si přáli … Vyšlo opakovaně ve čtvrtek 10. ledna 2008, tentokrát v obálce edice DVD HIT a za cenu 49,- Kč

Spisovatelka Catherine Tramellová (Sharon Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina Pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové.

Můj osobní názor: opět jedno nepovedené pokračování výborného filmu. Slabý scénář, chabá režie a nepřesvědčivé herecké výkony některých herců. Jedním slovem: zklamání. 

 

Žánr: thriler, kriminální

Hrají: Sharon Stone, David Morrissey, Stan Collymore, Hugh Dancy, Charlotte Rampling, David Thewlis, Alexandra Staden

Země původu: USA, Německo, Velká Británie, Španělsko

Rok vzniku: 2006

Délka: 114 minut

Obraz: barevný, PAL 16:9