Reflex – Svět přírody – DVD 6 – Sněžné opice

Poslední den roku, v pátek 31. prosince 2009, vychází poslední díl cyklu Svět přírody pod patronací týdeníku Reflex. Závěrečný šestý díl nese název Sněžné opice a je ke koupi za 49,- Kč.

Příběh tří skupin opic, které vedou odlišné životy.

Příroda je plná úžasných zvířat a neuvěřitelných příběhů. Každý živočich – i ten zdánlivě nejobyčejnější – má svůj jedinečný život, plný každodenních bojů, starostí i radostí. Podívejte se zblízka na tento pestrý svět, odhalený tímto výjimečným dokumentem.

Japonští makakové, známí také jako sněžné opice, žijí v údolí Jigokudani, které je pokryto hlubokým sněhem po čtyři měsíce v roce. Žijí tu tři skupiny Makaků, jejichž život se zcela zásadně liší. Jedni pobývají poblíž horkých pramenů a zimní plískanice si zpříjemňují koupelemi v teplé vodě. Díky tomu si získali nesmírnou popularitu a jsou pravidelně krmeni návštěvníky. Další skupiny žijí sice přirozenějším způsobem, ale v zimě jsou makakové vystaveni veškeré nepřízni počasí a musejí žvýkat kůru stromů, aby se alespoň nějak zasytili. Tento dokument zachycuje život všech skupin a obrovské rozdíly mezi nimi. 

Údaje o DVD:

Délka: cca 49 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky 

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný