Aha! – Notting Hill

Páteční Aha! posílá 30. května 2008 na pulty zástupce romantických pohádek Notting Hill. Za 41,- Kč o tom, jestli se může obyčejná filmová hvězda zamilovat do obyčejného knihkupce.

William je majitel neprosperujícího obchůdku s mapami a cestovními příručkami. Spolu s poněkud podivínským kamarádem Spikem bydlí uprostřed Londýna ve čtvrti Notting Hill. Williamův život ale jednoho dne dostává pořádné obrátky, a to když do jeho krámku vstoupí krásná Anna Scottová. Nakoupí si spoustu zbytečných knih a po minimální konverzaci („Vezmu si tuhle“ „Ta zrovna není moc dobrá, co takhle tuhle?“ „Ne, děkuji“. „Ona vlastně tahle vůbec není špatná, v některých situacích se může jevit jako nesrovnatelně lepší“) to zajiskří na první pohled. O chvíli později se knihkupec s herečkou srazí na ulici a poleje ji džusem. S omluvami jí nabídne, aby se u něj převlékla. Rozpačité loučení, kdy herečka Williama nečekaně políbí, přeruší jeho svérázný spolubydlící Spike.

Když se večer William dívá na film s Annou v hlavní roli, pochopí, že se do herečky zamiloval. Když mu Spike s notným zpožděním vyřídí od herečky vzkaz, spěchá William do hotelu, kde se právě koná před premiérou nového filmu propagační akce pro novináře.

Původně se mu chtěla omluvit za políbení, ale jejich krátký rozhovor, neustále narušovaný jejím manažerem, nakonec vede k tomu, že si dvojice domluví schůzku. William vezme Annu, která chce prožít úplně obyčejný večer, na oslavu narozenin své sestry Honey, která se koná u jejich přátel, manželů Maxe a Belly. Williamovi přátelé jsou sice zpočátku zaskočeni přítomností slavné hvězdy, nakonec se ale oslava vydaří a všichni se náramně dobře baví. Další den jdou spolu do kina, příjemný večer však překazí příjezd Annina nafoukaného přítele Jeffa. Zamilovaný knihkupec se po návratu Anny do Spojených států svěří přátelům. Ti mu chtějí pomoci zapomenout, marně mu dohazují různé dívky. Jednoho dne se u něj nečekaně Anna znovu objeví.

Chce se u něj schovat před útoky dotěrných novinářů, kteří kdesi vypátrali akty, které herečka nafotila v počátcích své kariéry. Stráví spolu další příjemný den a v noci se stanou milenci. Ráno je však před domem plno novinářů a rozzlobená Anna obviní Williama, že ji prodal z touhy po senzaci. Uplyne téměř rok než William může říci přátelům, že se už je vše v pořádku a na Annu už zapomněl. A právě když to udělá, prozradí mu Max, že Anna je opět v Londýně, kde natáčí film podle románu Henryho Jamese, jak jí to kdysi poradil William.

Žánr: Drama / Komedie / Romantický
Země původu: VB / USA
Rok vzniku: 1999
Délka: 119 minut
Původní název: Notting Hill
Světová premiéra: 13. května 1999
Premiéra v kinech ČR: 2. září 1999
Režie: Roger Michell
Scénář: Richard Curtis
Produkce: Tim Bevan, Richard Curtis, Eric Fellner, Duncan Kenworthy, Mary Richards
Hudba: Trevor Jones (+ Elvis Costello, Barry Gibb, Robin Gibb, Sharleen Spiteri)
Kamera: Michael Coulter
Společnost: Polygram Filmed Entertainment, Working Title Films, Bookshop Productions, Notting Hill Pictures
Natáčeno: Notting Hill, Ealing, Hampstead – Londýn, VB / Shepperton – Surrey, VB / Ritz, Piccadilly – Londýn, VB / Empire Cinema, Soho – Londýn, VB

Hrají: Julia Roberts (Anna Scottová), Hugh Grant (William Thacker), Richard McCabe (Tony), Rhys Ifans (Spike), James Dreyfus (Martin), Dylan Moran (zloděj Rufus), Roger Frost (obtížný zákazník), Henry Goodman (vrátný v Ritzu), Julian Rhind-Tutt (novinář), Lorelei King (Karen), John Shrapnel (šéf PR), Clarke Peters (herec v Helixu), Arturo Venegas (zahraniční herec), Yolanda Vazquez (tlumočnice), Mischa Barton (12ti letá herečka), Tim McInnerny (Max), Gina McKee (Bella), Emma Chambers (Honey), Hugh Bonneville (Bernie), Dorian Lough (hlučný muž v restauraci), Emily Mortimer (perfektní dívka), Omid Djalili (pokladník v kavárně), Alec Baldwin (Jeff King), Simon Callow (sám sebe), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 5.1, 2.0 česky
Titulky: česky napevno s anglickým zvukem
Obraz: 16:9 (2,35:1)
Bonus: žádný (u původního vydání bylo – Biografie, Fotogalerie, Upoutávka)