Blue Sky Film – Extrémní svahy

I když webové stránky vydavatele v tuto chvíli stále mlčí jako hrob, přece jen se Blue Sky Film nevěnuje jen své luxusní platinové edici a ve čtvrtek 7. ledna 2010 se vrací do nabídky i s levnými poutkovými DVD. Aktuálním příspěvkem jsou Extrémní svahy za 49,- Kč. Sjezd na hraně života! Pět nejlepších prknařů světa, hory, adrenalin, riziko…

 

Žádné speciální efekty, žádní kaskadéři. Veškeré záběry extrémních sjezdů jsou skutečné!

 

 

Pět nejlepších snowboardistů světa přijíždí na Aljašku, kde se koná extrémní závod ve snowboardingu. Své síly změří v nejnepřístupnějším terénu – až na samých vrcholcích zasněžených aljašských hor. Během příprav na první sjezd se skupina sbližuje, poznává své životní příběhy, odlišné názory. Začínají vznikat přátelství, ale také rivalita. Každý z nich má k závodu jiný důvod…

 

 

Pětici snowboardistů si ve filmu zahráli skutečné hvězdy tohoto sportu. Jedním z nich je např. Terje Haakonsen – trojnásobný mistr světa nebo Shawn White – vítěz na U-rampě na ZOH v Turíně.

 

Díky účasti profesionálních prknařů nepoužil režisér ve filmu žádné speciální efekty ani kaskadéry. Veškeré záběry extrémních sjezdů jsou skutečné.

 

 

Film Extrémní svahy vypráví o revolučním a kontroverzním vzestupu snowboardingu, který v 80. a 90. letech změnil tvář zimních sportů. Snowboarding se postupně stal celosvětovým fenoménem.

Žánr: Dokument / Sportovní

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Délka: 110 minut

Původní název: First Descent

Světová premiéra: 2. prosince 2005 – USA

Kinopremiéra v ČR: 5. října 2006

Režie: Kemp Curly, Kevin Harrison

Scénář: Kevin Harrison

Produkce: Kemp Curly, Kevin Harrison, Marc Joubert, John Kaplan, Jack Kelly, Paula Martone, Bruno Musso, Larry Tanz

Kamera: Scott Duncan

Střih: Jon Philpot

Společnost: MD Films / Transition Productions

Hrají: Shawn Farmer, Terje Haakonsen, Nick Perata, Travis Rice, Hannah Teter, Shaun White, a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: ? (dvoudisková edice – Terje Haakonsen v Praze – 8:00, Film "Sněžné děvky v Perninku" 1985 – 10:00, Ukázka "Televizní klub mladých" 1986 – 2:34, Ukázka "Receptář nejen na neděli" 1987 – 6:00, Film "Vo(a)yage" – 51:00, "Railway" – 3:00)