Bontonfilm – Jen přes její mrtvolu

Dalším filmem Hvězdné edice Bontonfilmu, který byl oznámen v release plánu na středu 13. ledna 2010, má být romantická komedie Jen přes její mrtvolu za 59,- Kč. To, že v den svatby zemřela, ještě neznamená, že dovolí svému snoubenci, aby se zamiloval do jiné.

Mladí snoubenci Kate a Henry se měli brát, v den jejich svatby však Kate nešťastnou náhodou zemřela. Zabila ji ledová socha anděla, která na ni spadla během hádky vedené s jejím autorem kvůli chybějícím křídlům.

 

 

O rok později podlehne stále ještě truchlící Henry naléhání své sestry Chloe a neochotně souhlasí, že navštíví okultistku Ashley, která by mu prý mohla pomoci spojit se s Kate. Duch jeho zesnulé snoubenky by mu totiž jistě řekl, že má znovu začít žít.

 

 

Henry netuší, že Chloe dala Ashley deník, který si Kate psala, aby se okultistka dozvěděla co nejvíce informací o Kate a jejím vztahu s Henrym a mohla tak patřičně působivě demonstrovat své schopnosti. Navzdory Henryho počáteční skepsi je výsledek mnohem lepší než by Chloe čekala. Henry se totiž do Ashley zamiluje. A ona do něj.

 

 

Problém tím však zdaleka není vyřešen. Ze záhrobí se totiž vrátí Kate, přesvědčená, že jejím úkolem je chránit Henryho, což podle ní spočívá především v tom, že se rozejde s Ashley. Potíž je v tom, že ji nikdo kromě Ashley nevidí a tak jí nezbývá, než se pokusit přesvědčit Ashley, aby Henryho opustila. Ashley se po počátečním šoku sice vzpamatuje a odolává všem Kateiným snahám, potom však Henry odhalí podvod s deníkem a opustí ji.

 

 

Radost Kate však netrvá dlouho. Setká se s duchem sochaře, který také zemřel a po rozhovoru s ním pochopí, že jí vlastně jde o to, aby byl Henry šťastný. A tak jí nezbývá, než aby se pokusila dát ho s Ashley zase dohromady. Což nebude snadné, protože je tu Dan, který Ashley už několik let miluje a protože se neodvážil dvořit se jí, nechával ji žít v přesvědčení, že je homosexuál, aby jí mohl být nablízku jako „bezpečný" nejlepší přítel. Když se však rozešla s Henrym, rozhodl se přiznat pravdu a získat ji pro sebe. Má Kate šanci udělat Henryho šťastným a to tak, aby současně nebyl nikdo nešťastný?

 

 

Diváci vlažní:

 

Obyčejně obyčejné s hvězdičkami druhé cenové. Bez jediného překvapení, avšak naprosto neškodné. Film z vysílání TV Nova… Zázrak nečekejte. A srandu k popukání taky ne.

 

 

Působí to tak nějak strašně happy, i když to zrovna veselé není, "vědma" působí jak studentka, co si místo sexu prostě přivydělává věštěním (tedy studentka na dost mizerné úrovni).

 

Žádnou hlubší promyšlenou záležitost v tom nečekejte, postavy jsou nereálné a nevypočitatelné, vtípky často pubertální.

 

Žánr: Komedie / Romantický / Fantasy

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 91 minut

Původní název: Over Her Dead Body

Světová premiéra: 29. ledna 2008 – USA, Hollywood

Režie: Jeff Lowell

Scénář: Jeff Lowell

Produkce: Paul Brooks, Jeff Levine, Scott Niemeyer, Peter Safran, Jonathan Shore, Chrisann Verges, Norm Waitt

Hudba: David Kitay

Kamera: John Bailey

Střih: Matt Friedman

Kostýmy: Tracy Tynan

Společnost: Gold Circle Films / The Safran Company / Dead Fiancée Productions

Natáčeno: Church of the Angels – 1100 Avenue 64, Pasadena, Kalifornie, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Eva Longoria Parker (Kate), Paul Rudd (Henry), Lake Bell (Ashley), Jason Biggs (Dan), Lindsay Sloane (Chloe), Stephen Root (sochař), William Morgan Sheppard (otec Marks), Wendi McLendon-Covey (Lona), Ali Hillis (Karen), Deborah Theaker (Mary), Andy Kreiss (Groom), Ben Livingston (ministr), Jack Conley (řidič), Kali Rocha (anděl), Colin Fickes (Don), Armen Weitzman (Tom), Bru Muller (nerudný zákazník), Richard Tillman (zaměstnanec), Freddy Andreiuci (prodavač hot-dogů), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: ?